Bitcoin tarihi olayında yolun yarısı aşıldı

Bitcoin almaya değer mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için tarihi olaya şimdi daha yakınız. BTC kullanıcıları fiyat üzerinde pozitif etkisinden dolayı bu olayı merakla bekliyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin tarihi olayında yolun yarısı aşıldı

Bitcoin ağında her dört yılda bir tarihi bir olay yaşanıyor. Halving olarak adlandırılan bu olay BTC kullanıcıları, madenciler ve traderler için önemli. Çünkü bu olayın hem Bitcoin ağı hem de BTC fiyatı üzerinden büyük etkisi var. Her bir halvingden sonra BTC arz oranı yüzde 50 azalıyor. Bu azalma oranı ile BTC arzı 2140 yılına kadar uzanacak ve söz konusu yıl sonuncu Bitcoin kazılacak.

Bitcoin şimdi dördüncü halvinge giden yolun yarısını geçti. 735,000’ci blok Poolin tarafından kazıldı ve 2024 yılında yaşanacak halving için gerekli blokların yarısı artık kazılmış oldu. BTC topluluğu ise bunun fiyat için boğa bir işaret olduğunu söylüyor. Çünkü BTC basma oranı bir kez daha yüzde 50 azalacak.

Her bir halving döngüsünde 210,000 blok kazılıyor. Bunları yarısı 105,000 blok ediyor ki 2020 yılında yaşanan son halvingden bu yana bu kadar blok artık kazıldı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Blockchain (blokzincir) nedir ve nasıl çalışır?

Bir sonraki halvingin ise 2024 yılının ikinci çeyreğinde olması bekliyor. Dördüncü halvingin tahmin edilen tarihi ile ilgili ise aşağıdaki haberimize bakabilirsiniz.

İlgili – Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman?

Şu an 21 milyon adet BTC’den yüzde 90’sı artık kazıldı. Bir sonraki halvinge kadar ise yüzde 7 oranında BTC daha kazılacak.

Diğer yandan Bitcoin hash gücü de yeni bir zirve yaptı. Çarşamba günü hash gücü 249.1  seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Tam da halving için kat edilecek yolun ikinci yarısına geçilirken. Ancak ardından hash gücü düşüş yaşadı. Kripto para piyasası genelinde yaşanan satışlara paralel olarak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin tarihi olayında yolun yarısı aşıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.