1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev şirketlerden önemli kripto hamleleri geldi!

Dev şirketlerden önemli kripto hamleleri geldi!

Dev şirketlerden önemli kripto hamleleri geldi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto ekosistemi büyümeye devam ediyor. Teknoloji devleri bu önemli arenadaki yerini almak için çalışmalara hız verdi. Detaylar haberimizde.

Dev şirketlerden önemli kripto hamleleri geldi!

2021 yılında kripto ekosistemi için oldukça verimli bir yıldı. Bu yılın çıkış yapan araçlarından biri de Non-Fungible Token’lar oldu. Beeple’ın 63 milyon dolara satılan dijital sanat eseri sektörün ateşini yakmaya yetti.

NFT pazarı yıl boyunca büyük satışlara sahne oldu. Birçok ünlü sima NFT akımına dahil olurken ekosistem, 13 milyar dolarlık devasa bir hacme ulaştı. Bu pazar artık teknoloji devlerinin de radarında.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

NFT’ler Samsung akıllı televizyon kullanıcılarının ayağına geliyor. Şirket, NFT’leri satın almaya, satmaya ve tutmaya izin veren ilk akıllı TV NFT platformunu geliştirmek için kripto platformu Gemini’nin sahibi olduğu Nifty Gateway ile iş birliği yaptı.

Nifty Gateway, 2022 QLED ve Neo QLED premium TV’lerinde Samsung’un NFT platformuyla entegre edildi. Samsung’un The Frame ve MicroLED TV’leri için de bağımsız bir uygulama mevcut. Bu ortaklık, kullanıcıların Samsung TV’lerinde NFT’leri görüntülemelerini sağlayacak.  Pazar büyüdükçe diğer teknoloji devlerinin de benzer adımları atması çok muhtemel.

nft

Bir video paylaşım mobil uygulaması olan Chingari de 31 Mart’ta GARI Panda NFT’lerinin satışına başlıyor. Chingari , 2018’deki lansmanından bu yana , özellikle TikTok yasağının ardından Hindistan pazarında önemli sayıda kullanıcıyı kendine çekti. Platform 35 milyona yakın aktif kullanıcıya sahip ve bu sayıyı 2022’nin sonuna kadar 200 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Bu hedeflerin içerisinde kripto ekosistemine daha fazla entegrasyonda yer alıyor. Solana blok zinciri üzerine inşa edilen NFT’lerin taban fiyatlar 2 SOL olarak belirlendi. NFT’lerin sahipleri Hindistan’ın sinema sektörünün kalbi olan Bollywood’un ünlü simaları ile etkileşim imkanı verecek.

NFT ve Metaverse akımı 2021 yılındaki büyümesini yeni yıla da taşıdı. Dünyanın önde gelen büyük şirketleri hız kesmeden bu iki sektöre yatırım yapmaya devam ediyor.

İlgili: Metaverse nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0