1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dev kuruluş 140 milyon dolarlık Bitcoin aldı: BTC için neden önemli?

Dev kuruluş 140 milyon dolarlık Bitcoin aldı: BTC için neden önemli?

Dev kuruluş 140 milyon dolarlık Bitcoin aldı: BTC için neden önemli?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev bir kurumsal yatırımcı, 140 milyon dolar değerinde büyük bir Bitcoin alımı yaptı. Hem de BTC fiyatının bu kadar düştüğü ve FTX krizinin piyasası kasıp kavurduğu bir ortamda. Kurumsallar artık oyuna dönme sinyalleri mi veriyor?


Dev kuruluştan 140 milyon dolarlık Bitcoin alımı: BTC fiyatını nasıl etkiler?

Pantera Bitcoin Fonu, 137 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bunu dev kuruluşun üst düzey yetkilisi olan Matthew Gorham duyurdu.

Pantera Bitcoin Fonu için yapılan bu BTC alımına fona kayıtlı 141 yatırımcı katıldı. Her bir yatırımcı en az 50.000 dolarlık yatırım yaparken, en yüksek yatırım miktarının ise 100.000 dolar olarak belirlendiği açıkladı.

Bu fon, pasif bir şekilde Bitcoin’i takip eder. Ayrıca yıllık yüzde 0,75 oranında yönetme ücreti uyguluyor. Diğer benzer Bitcoin fonları ile kıyaslandığında daha düşük bir ücret.

İlgili – Bitcoin fiyatında kırılmaya işaret eden formasyon: Güncel BTC teknik analizi

Pantera Bitcoin Fonu’nun amacı, yatırımcılara “hızlı ve güvenli bir şekilde Bitcoin’e erişim sağlamak” olarak açıklanıyor. Böylece fonun yatırımcıları kendileri Bitcoin almak ve onu saklamak gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyor.

Resmi olarak bir Cayman koruma fonu olarak yapılandırılsa da hem ABD hem de ABD dışındaki yatırımcılara açık olan bir Bitcoin fonu.

En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

Bu arada bu dev kuruluş, uzun süredir bu fon için BTC alımı yapmıyordu. Sebebi ise bir yıla yakındır devam eden ayı piyasası. Bu ayı piyasası sonucu BTC fiyatı 2017 yılı seviyelerine geri döndü.

Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Böyle dev kuruluşların Bitcoin satın alması genellikle BTC fiyatı için pozitif bir haber. Hatta geçen ay bazı kurumsal yatırımcılar yeni yeni BTC alımlarına ısınmaya başlamıştı. Ancak patlak veren FTX krizi bir kez daha bu yatırımcıların alım ilgisini baltaladı.

Şimdi bir kez daha kurumsallar büyük alımlara başlıyor. Pantera örneği bunu gösteriyor. Böylece piyasanın bir kez daha yönünü yukarı çevirmeye hazır olduğunun işareti olabilir.

İlgili – Kripto borsalara güvensizlik bu Bitcoin cüzdanlarını popüler yaptı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: