1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev Ethereum balinasından tek seferde 500 milyon dolarlık transfer: ETH coinler nereye gitti?

Dev Ethereum balinasından tek seferde 500 milyon dolarlık transfer: ETH coinler nereye gitti?

Dev Ethereum balinasından tek seferde 500 milyon dolarlık transfer: ETH coinler nereye gitti?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev Ethereum balinası, 505 milyon dolara yaklaşan bir transfer yaptı. Bu coinlerin gönderildiği yer ETH fiyatını etkileyecek türden. İşte, olayın ayrıntıları.


Ethereum balinasından tek seferde 500 milyon dolarlık dev transfer: ETH coinler nereye gitti?

Dev bir kripto para balinası, değeri 505 milyon dolara yaklaşan yüklü miktarda Ethereum (ETH) coini tek bir transferde kripto para borsası Binance’e gönderdi. Coinlerin borsaya gönderilmesi genelde satış amacıyla yapılıyor. Bu kadar coinin satışa sunulması ETH fiyatının olumsuz etkileme potansiyeline sahip.

Bu önemli işlemi ilk fark eden blockchain hareketlerini izleyen Whale Alert hesabı oldu. Balinanın ise bu işlemi yapmak için ücret olarak sadece 0,00183 ETH (3,38 dolar) ödediği bildiriliyor.

İlgili – Ethereum fiyatının yükselerek direnç gördüğü kritik bölge: ETH teknik analizi

Kripto analiz şirketi Santiment, bu işlemin son 5 yıl içinde şahsi bir cüzdandan kripto borsasına yapılan en büyük transferlerden birini oluşturduğunu bildiriyor. Şöyle açıklıyor:

“Bugün Binance’e 505 milyon dolar değerinde Ethereum token transfer edildi. Son 5 yıl içinde şahsi adresten bir borsaya yapılan en büyük transferlerden biri. Bu aynı zamandan Merge olayından bu yana ETH ağından bir borsaya yapılan en büyük arz olarak görünüyor.”

Dev Ethereum balinasından tek seferde 500 milyon dolarlık transfer: ETH coinler nereye gitti?

Kaynak: Santiment/Twitter

Bu arada bu hafta borsalara yüklü miktarda ETH gönderen sadece bu bilinmeyen cüzdan değildi.

Başka bir adres de yaklaşık 77.482 ETH’yi altı farklı işlemde birkaç farklı Coinbase cüzdanına gönderdi. Tüm işlemler 12 saat zarfında gerçekleşti. Bu verileri Etherscan’den elde edilirken ilk defa Whale Alert tarafından duyuruldu.

İlgili – Ripple fiyatı kritik 0,45 dolar desteğinde: Güncel XRP teknik analizi

ETH şu an 1.873 dolardan işlem görüyor. Coinbase’e altı işlemden gönderilen bu coinlerin toplam değeri ise 145,35 milyon dolar ediyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum 2023 yılının başından bu yana yüzde 56 oranında değer kazandı. Ancak Kasım 2021’de gördüğü 4.878 dolar ATH değerinden hala yüzde 61 geride kalmaya devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: