Loading...
btc
BTC
0.34%
Bitcoin
64.310,44 USDT
eth
ETH
1.89%
Ethereum
3.451,50 USDT
bch
BCH
0.91%
Bitcoin Cash
378,61 USDT
xrp
XRP
-8.37%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
1.31%
Litecoin
72,31 USDT
bnb
BNB
0.62%
Binance Coin
572,41 USDT
sol
SOL
2.77%
Solana
159,81 USDT
avax
AVAX
0.92%
Avalanche
27,49 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.84%
Poladot
6,20 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-5.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Dev Amerikan bankasına göre Bitcoin’den daha üstün kripto para

Dev Amerikan bankasına göre Bitcoin’den daha üstün kripto para

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD bankacılık devi, Bitcoin’den daha üstün olan bir kripto parayı açıkladı. Bu coin uzun vadede BTC’den daha iyi bir yatırım olabilir. Ayrıca bankanın analistleri bunun sebeplerine de yer veriyor raporlarında.


Dev Amerikan bankasına göre Bitcoin’den daha üstün kripto para

ABD bankacılık devi JPMorgan, içinde bulunduğumuz piyasa döngüsünde lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den daha iyi olduğunu açıkladı. Ayrıca BTC için yakın zamanda büyük bir tehlike oluşabileceğini de belirtiyor.

Business Insider’de yer alan habere göre, JPMorgan analistleri, ABD merkez bankası Fed’in faiz artırma planının Bitcoin için büyük bir sorun oluşturduğunu kaydediyor.

İngiltere merkez bankası “Bank of England”den bu hafta yapılan açıklamada, faiz oranlarının önümüzdeki aylarda artması gerektiğini söylemişti. Ayrıca haberlere göre, Fed de tahvil alımlarına yönelik aylık 120 milyar dolarlık harcamasını azaltmaya başlayacak.

İlgili – Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Ethereum Bitcoin

JPMorgan’ın piyasa analisti Nikolaos Panigirtzoglou’e göre ise BTC ve altın gibi enflasyona karşı koruma olarak görülen varlıklar üzerinde bir baskı var. Bundan dolayı ETH şu an daha cazip bir yatırım haline geliyor. Çünkü Ethereum’un değeri temelde bu platform üzerinde çalışan merkezsiz uygulamalar ve kullanım alanından geliyor.

Nikolaos Panigirtzoglou şöyle açıklıyor:

“Bonoların sağladığı kazançta artış ve para politikasının sonunda normalleşmeye başlaması, bir tür dijital altın olarak görülen Bitcoin üzerinde düşüş yönlü baskı oluşturuyor. Aynı şekilde daha yüksek reel getiriler de geleneksel altın üzerinde aşağı yönlü baskı uyguluyor.

Ethereum ise değerini NFT’lerden oyunlara ve stabil coinlere kadar uzanan çok farklı alanlardan alıyor. Bundan dolayı yüksek gerçek getirilerin artması, Bitcoin farklı olarak Ethereum’u daha az etkiliyor.”

JPMorgan aynı zamanda uzun vadede Ethereum’un daha iyi bir yatırım olabileceğini de düşünüyor. Başlıca sebeplerden biri Bitcoin ile ilgili artan çevresel endişeler. ABD bankasına göre yatırımcılar tercihlerini enerji tüketimi yüksek olan Bitcoin blockchain’den Ethereum blockchain’e kayıyor.

JPMorgan bu hafta Bitcoin için bu yıl sonu dile getirilen popüler 100,000 dolar fiyat hedefine meydan okudu. Bankaya göre BTC’nin değeri ABD’de enflasyon endişelerinden dolayı yükseliyor.

İlgili – Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.