Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

DeFi kripto paralar için şok veriler: Yatırımcılar dikkat!

Analistten Bitcoin için son bir şok ve korku senaryosu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının önemli bir alanı olan DeFi için gelen yeni şok veriler, endişe verici bir tablo ortaya koyuyor. Ancak yine de yıldızı parlamaya başlayan birkaç proje de var. İşte, son verilerin ayrıntılarına bakalım.

Kriptoda DeFi sektörü alarm veriyor: İşte, dikkat edilmesi gereken yeni veriler

IntoTheBlock’un yeni verileri, merkezsiz finans (DeFi) sektörünün, devam eden kripto para ayı piyasasından ne kadar etkilendiğini gösteriyor.

Blockchain analiz şirketi, yeni bir raporda, DeFi’deki toplam kilitli değerden (TVL), yaklaşık 170 milyar dolarlık bir paranın sektörden çıkış yaptığı bilgilerine yer veriyor. Böylece şu an Şubat 2021’den bu yana görülen en düşük seviyesinde olduğunu belirtiyor.

TVL, bir protokolün akıllı sözleşmelerine yatırılan sermaye miktarını ifade eder ve genellikle kripto ekosisteminin sağlığını ölçmek için kullanılır.

İlgili – Dev banka JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) en kötü düzeltmesi büyük ölçüde geride kaldı

Mevcut TVL değeri, son 2,5 yılın en düşük seviyesinde. Bu düşüş, azalan getiriler ve artan siber saldırı olaylarının bir arada bulunduğu bir döneme denk geliyor. Bu da yatırımcıları geri çekilmeye teşvik etti. IntoTheBlock’a göre, son birkaç ayda piyasa yükselişe geçmiş olmasına rağmen, DeFi protokollerine yatırılan sermaye miktarı düşmeye devam etti. Raporda şöyle deniliyor:

“Token fiyatlarının düşmesi ile birçok DeFi protokolünün yatırımcılara sunduğu getiri oranları da negatif bölgeye geçti. Bu da TVL’yi ve protokol için algılanan değeri azalttı. Bu düşüş hala devam ediyor.”

IntoTheBlock, merkezsiz borsa Uniswap (UNI) için tasarlanmış yeni bir Telegram tabanlı ticaret botu olan Unibot’un, belki de şu anda DeFi’de pozitif görünen birkaç olaydan biri olduğunu söylüyor.

Cross chain nedir? - DeFi için hayati öneme sahip zincirler arası köprüler hakkında her şey...

Analiz şirketi, Unibot gibi yeni protokollerin, DeFi deneyimini basit hale getirmeye çalıştığını belirtiyor. Bunun için kendi anahtarlarınızı tutma felsefesinin bir kısmını kullanım kolaylığı lehine feda ediyor.

“Genel olarak, DeFi’de azalan TVL değerine rağmen birçok deney yapılıyor. Oturaklaşmış protokoller düşük ödünç alma maliyetleri ve sürdürülebilir getirilerle tercih yaparken, yeni protokoller DeFi deneyimini basitleştirmeye çalışıyor. Hangi yaklaşımın daha başarılı olacağına dair net bir cevap olmasa da, her ikisinin de DeFi alanını yeniden canlandırmak için umut verici işaretleri var.”

İlgili – Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.