1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Dev banka JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) en kötü düzeltmesi büyük ölçüde geride kaldı

Dev banka JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) en kötü düzeltmesi büyük ölçüde geride kaldı

Dev banka JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) en kötü düzeltmesi büyük ölçüde geride kaldı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JPMorgan analistleri Bitcoin (BTC) fiyatının 25.000 dolara kadar ulaşan düşüşünden sonra çok sınırlı gerilemeler olabileceğini ifade ediyor. Dev bankanın yeni raporunda kripto paralar için neler denildiğine bakalım.

Dev banka JPMorgan: Bitcoin’in (BTC) en kötü düzeltmesi büyük ölçüde geride kaldı

JPMorgan analisti, Bitcoin (BTC) fiyatı için bundan sonra çok sınırlı bir düzeltme beklediğini ifade ediyor. Özellikle de kısa süre önce yaşanan ve 25.000 dolara ulaşan gerilemeden sonra.

JPMorgan’ın Bloomberg tarafından görülen raporunda, şirketin üst düzey yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou, kripto ile ilgili görüşlerini paylaşıyor. Analiste göre, son haftalardaki satışları düzenleyicilerden gelen haberler tetikledi. Bu haberlerin etkisi hala devam ediyor.

İlgili – Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı

Panigirtzoglou, bu satış dalgasının son aşamaya ulaştığını söylüyor. Bunu Chicago Mercantile Exchange (CME) üzerindeki Bitcoin vadeli sözleşmeleri açık pozisyonlara (open interest – OI) bakarak söylüyor. Vadeli işlemlerde büyük miktarda OI, genellikle aşırı kabarık olan bir piyasanın tasfiye durumuna karşı savunmasız olduğunu gösteriyor. Düşük OI ise yakın vadede satış baskısının çoğunun bittiğine işaret ediyor. Şöyle diyor:

“Bunun sonucu olarak, kripto para piyasasında kısa vadede çok sınırlı düşüşler görüyoruz.”

Bitcoin fiyatı neden düştü? Analistler 5 potansiyel sebebe işaret ediyor

Bitcoin fiyatında Ağustos’ta görülen keskin düşüş

Analistler, piyasa katılımcıları ve kripto yatırımcılarının şu an iki haberi merakla beklediğini ifade ediyor. Birincisi Bitcoin exchange-traded fund (ETF) hakkında çıkacak karar. İkincisi ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ödeme şirketi Ripple’a karşı açtığı davanın sonuçlarına itiraz etmesi.

İlgili – Bitcoin Eylül’de 22.000 dolara düşer mi? Ünlü analist bu kritik soruyu cevapladı

SEC, 2020 yılı sonunda Ripple’a karşı bir dava açmıştı. Burada XRP’nin yasa dışı menkul kıymet olarak satıldığını iddia ediyordu. Geçen ay çıkan kararda ise hem Ripple hem de SEC kısmı zafer elde etti. Şimdi SEC’in bu karar itiraz etmesi bekleniyor. Bu da piyasalara ek bir belirsizlik getiriyor.

Bitcoin şu an 26.000 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: