1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı

Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı

Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analiz şirketi Glassnode, Eylül ayında Bitcoin fiyatında nasıl bir performans beklediğini açıkladı. Buna göre ‘iyi bir haber’ görebiliriz. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.

Glassnode kurucuları, Eylül ayında Bitcoin için bekledikleri performansı açıkladı

Sosyal medya platformu X üzerinde Negentropic adıyla ortak bir hesabı kullanan Glassnode kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’de gelecek ay neler olabileceğini değerlendiriyor. Kripto para uzmanı bu iki isim, Bitcoin’in momentum indikatörü olan RSI’ya dikkat çekiyor. RSI şu an boğa sinyal veriyor. Bu da yaklaşan Eylül ayı için iyi haberler getirebilir.

İlgili – Bitcoin Eylül’de 22.000 dolara düşer mi? Ünlü analist bu kritik soruyu cevapladı

Buna rağmen Glassnode kurucu ortakları bir konuda da Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor. Eğer BTC 25.500 dolar seviyesinin altına kayarsa, yukarı yönlü ilerlemesi çok daha zor hale gelecek. Şöyle diyorlar:

“Ağustos’ta Bitcoin trendi ne olur ve sırada ne var?

Giriş: Bitcoin’in Ağustos ayı yolculuğu, kripto para dünyasının dikkatini çekti. Haziran 2022’den bir anı gibi, günlük göreceli güç endeksi (RSI), insanları Eylül ayında neyin beklediğini merak ettiriyor. 25.500 doların altına düşerse daha fazla zorluk yaşanır. 26.000 doların üzerinde ise alım emirlerinin eksikliği ile ilgili sorunlar var.

Grafikler ve şimdi: Grafikler, 25.200 dolar seviyesini etkileyebilecek daha zayıf kısa vadeli duruma işaret ediyor. Ancak uzun vadeli görünüm farklı ve nötr bir durumu gösteriyor.

Görünüm: RSI’nin olası bir geri dönüşe işaret etmesi nedeniyle Eylül iyi haberler getirebilir. Ancak dikkatli olmalıyız çünkü 25.500 doların altına düşmek ve 26.000 doların üzerine çıkmak kolay olmayabilir. Bu denge, ileriye giden yolu şekillendiriyor.”

İlgili – 3,5 milyar dolarlık kripto fonu, Bitcoin’in ne zaman büyük bir ralli yapacağını açıkladı

Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak: Glassnode, Eylül ayında Bitcoin için beklentilerini açıkladı

Kaynak: Negentropic/X

Bu grafiğe göre RSI şu an 30 seviyesinin hemen altında. Yani aşırı satış bölgesinde. Bu ise aşırı satıştan sonra yükselişin geleceğine işaret ediyor.

Glassnode kurucuları, piyasaya şu an ayıların hakim olduğunu ifade ediyor. Çünkü yavaş yavaş BTC satmaya devam ediyorlar. Ancak kısa vadede yaşanacak bir rahatlama rallisi ile 27.000 doları yeniden test edebileceğini de ifade ediyorlar.

Kaynak

Etiketler: