Decred’den muhteşem dönüş!

Decred'den muhteşem dönüş!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezsiz blockchain platformu Decred’in yerel tokeni DCR coin, bugün muhteşem bir dönüş yaparak, piyasada heyecan yarattı!

Decred haber: DCR coin pump yaptı!

Merkezsiz blockchain platformu Decred’in yerel tokeni DCR coin, bugün pump yaparak, ilk yüzde en iyi performans gösteren kripto para oldu.

Decred (DCR), bugün 26$’dan 40$‘ın üzerine çıkarak tam anlamıyla muazzam bir artış kaydetti. Bu devasa hareket, DCR fiyatına %50’den fazla değer kattı. (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada %31’lik yükselişle 32 dolardan işlem görüyor.)

Decred boğası olduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısı, birkaç gün önce bu hareketi tetikleyen teknik göstergelerden bahsetmişti:

“Decred yeniden pump yapmaya hazırlanıyor! Kısa vadeli muhtemel hedeflere hızlı bir şekilde bakalım. Boğa piyasasındayız. Ortalama kar olasılığı %20 olan MVRV üst bandı, 34$’a ve hatta daha yüksek bir trende işaret ediyor. Stock-Te-Flow modeli ise yaklaşık 44$’ı gösteriyor. “

Decred neden yükseldi?

Temel direnç seviyesi kırıldıktan sonra, sosyal medya tarafından yönlendirilen piyasa duyarlılığı ralliyi tetikledi.


decred haber Decred'den muhteşem dönüş!

Temel direnç seviyesi kırıldıktan sonra, ralliye yön veren bu hareketi sosyal medyada etkili olan piyasa duyarlılığı yönlendiriyor gibi görünüyor.

DCR bugün 42 doları test ederek, bu hedeflere ulaştı. Analist, DCR’nin piyasa değerinin arttığını ve bunun da ekibe daha fazla geliştiricinin dahil olabileceği anlamına geldiğini söyledi:

“Decred, şimdi 24,5 milyon dolar.

Bu sabah 16.5 milyon dolardı.

Artık hazine büyüdü, daha fazla geliştirici alabilir ve daha büyük piyasa değeri yaratabiliriz

Bu; daha fazla tokenin, stake için piyasadan çıkacağı anlamına gelir.

Piyasadan daha fazla paranın çekilmesi, daha az satın alındığı anlamına gelir.

Arz ve talebin yansıması devreye girmek üzere.”

Decred nedir?

Decred, Proof of work ve Proof of stake mekanizmasının bir karışımı olan, Proof of activity adı verilen hibrit bir algoritmaya sahip merkezsiz bir blockchain platformudur. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Decred (DCR) coin nedir?

Decre platformunun yerel kripto parasıdır.

Decred, Proof of work ve Proof of stake mekanizmasından oluşan, Proof of activity adı verilen hibrit bir algoritma kullanıyor. Haziran 2017’de zincir üzerinde gerçekleştirdiği oylama yoluyla protokol değişikliğini onaylayan ilk kripto projesi oldu. Proje, büyük ölçüde Çinli madencilerin tekelinde olan Bitcoin’e alternatif olmayı hedefliyor.

DCR, mart ayında gerçekleşen çöküş sırasında yaklaşık 7$’a kadar düşmüştü. Şu anda Ekim 2018’den bu yana ulaştığı en yüksek fiyattan işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesini ise, Ocak 2018’deki kripto patlamasında 130 dolara ulaşarak kaydetti.

Ekim ayında Decred, DCRDEX adlı ilk sıfır ücretli merkezsiz borsasını duyurmuştu. 2 Aralık Çarşamba günü Nasdaq’ın “TradeTalks” programına katılan Decred kurucu ortağı ve proje lideri Jake Yocom-Piatt, o zamandan beri projenin yeni yatırımcıların dikkatini daha fazla çekmeye başladığını ifade etti.

Esasen Decred (DCR) 2018’de, dünyanın en büyük kriptopara borsası Binance’de listelendikten sonra ivme kazandı. Binance’nin kabul ettiği politikası gereği listelenme fiyatı olarak herhangi bir ücret de talep edilmedi. Yani Decred, beş kuruş ücret ödemeden işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’de listelendi.

Decred haber: DCR görücüye çıkıyor

Her ne kadar Binance tarafından listelenme Decred adına mihenk taşı gibi görünse de, aslında asıl bomba haber birkaç gün öncesinde gerçekleşmişti. Bu olay Politeia oylama sistemi lansmanının canlı olarak yapılmasıydı. Oylama mekanizması 570.000 DCR (26 milyon $) içeren Decred Development fonunun dağıtımını sağlayacaktı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Decred’den muhteşem dönüş!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.