CZ’den çok kritik kripto para açıklaması!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), çok kritik bir kripto para açıklaması yaptı. Detaylar haberimizde.

CZ’den çok kritik kripto para açıklaması!

Kripto para piyasasında son günlerin en çok konnuşulan isimlerinin başında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurcusu ve CEO’su olan Çinli kripto milyarderi Changpeng Zhao geliyor. Piyasada bilinen adıyla CZ, FTX’in yaşadığı iflasa giden sürecin her aşamasında yaptığı kritik açıklamalar ile dikkat çekti.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

CZ, FTX’in çöküşünden sonra yatırımcıları beş önemli konuda uyardı. Ünlü CEO, yaklaşık 7,5 milyon takipçisi olan kişisel Twitter hesabından yatırımcılar için önemli tavsiyeler paylaştı. CZ, bir projeye yatırım yaparken uzak durulması gereken projeler için beş özelliği sıraladı:

  • karlı olmayan,
  • kendi tekenlerini satarak yaşamını sürdüren,
  • tokenleri kilitlemek için yüksek teşvikler veren,
  • büyük bir toplam arza, ancak sadece küçük bir dolaşım arzına sahip olan,
  • kredilere bulaşmış

kripto para cz

Yukarıdaki özellikleri taşıyan şirketlerden kesinlikle kaçılması gerektiğini belirten ünlü CEO, yatırımcılara, varlıklarını korumak için bir acil durum yedek fonu veya Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu (SAFU) oluşturarak  yatırımlarını korumalarını tavsiye ediyor. Zhao, FTX çöküşünün kripto piyasalarını sarsmasının ardından Binance’in müşterilerini korumak için şeffaflığa bağlı olduğunu açıklamıştı. Zhao, daha önce kripto para projesi üreten şirketlere de tavsiyelerde bulundu ve FTX çöküşünden dersler çıkarılması gerektiğini savundu.

“İki büyük ders:

1: Oluşturduğunuz bir tokeni asla teminat olarak kullanmayın.


2: Bir kripto işi yürütüyorsanız kredi almayın.  Büyük bir rezerviniz olsun.”

FTX’in çöküş sürecinde yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Zhao, rakip şirketlerin mali durumları hakkında daha açık sözlü olacağını da yineledi ve bunun kripto piyasasının gelişimi için önemli olduğunu belirtti.

İlgili: Binance (BNB) coin nedir, geleceği nasıl?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CZ’den çok kritik kripto para açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.