CZ Binance kapı dışarı ediliyor!

Ukrayna kripto para borsasından Binance’e akıl almaz suçlama!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ Binance yasaklarla uğraşıyor. İtalya, İngiltere, Japonya, Malezya’dan sonra Güney Afrika’da aynı tepkiyi vermeye başladı

 

Düzenleyiciler, Binance’in Güney Afrika’da çalışma yetkisi olmadığını söyledi

 

Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Binance Group’un ülkede faaliyet göstermeye yetkili olmadığını belirten bir basın açıklaması yayınladı.

 

Her gün, kullanıcılara uyarılar göndererek Binance’a sırtını dönüyor ve borsayı kullanırlar ise  herhangi bir rahatsızlık durumunda  kendi başlarına olduklarını bildiriyor.

 

Birkaç saat önce, Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Binance’in ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediğini belirten bir basın bülteni yayınladı.


 

Düzenleyici kurum, şirketin ülkede aracılık hizmetleri sunmak veya yatırım tavsiyeleri vermek için gerekli belgelere  sahip olmadığını özellikle belirtiyor.

 

Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) halkı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor ve

BINANCE GROUP ile iş yaparken ihtiyatlı olun, çünkü herhangi bir şey vermeye yetkili değiller diyor. 

 

Güney Afrika’daki Mali Müşavirlik ve Aracılık Hizmetleri Yasası, 2002 (FAIS Yasası) uyarınca finansal danışmanlık veya herhangi bir aracılık hizmeti vermek devlet iznine tabidir.

 

CZ Binance bazı ülkelerde faliyetlerini durdurma kararı almıştı

 

Binance’in durumu nispeten karmaşık. Binance Group, franchise altında gruplandırılmış bir şirketler topluluğudur ve genel anlamda, küresel kripto borsasının tüm bölgesel şubelerini ve yan kuruluşlarını bir araya getirir.

 

Binance bunu, küresel bir şirket olarak planlarından veya politikalarından ödün vermeden bir varlığı her ülkenin standartlarına uyarlayarak stratejik pazarlarda düzenlenmiş merkezlere sahip olmayı sağlayan bir sisteme sahip. Mesela, Binance.com’un aksine XRP’yi desteklemeyen Binance.US bunun açık bir örneğidir.

 

Planlar beklendiği gibi gitmezse Binance yerel yan kuruluşunu kapatabilir ve hizmetlerini küresel platform üzerinden sunmaya devam edebilir. Örneğin, Binance Uganda’daki yan kuruluşunu kapatmaya geçen sene karar verdi ve uyguladı.

 

Güney Afrika’nın uyarısı küresel grubu hedef alıyor, yani hiçbir ülke herhangi bir Binance yan kuruluşunu işletemez ve bir aksilik durumunda yetkililerden koruma bekleyemez. FSCA, “Bir şeyler ters giderse, paranızı geri alma olasılığınız düşük ve kimseye karşı rücu hakkınız olmayacak, gibi çok ciddi uyarılar yapıyor.

 

CZ Binance karşıtı tepkiler çoğalıyor 

 

Binance, uzun süredir merkeziyle ilgili belirsiz bir pozisyonla oynuyor. Bu, düzenleyicileri pek memnun eden bir şey olmasa da, onun büyümesine  özellikle yararlı  olduğu gerçek.

 

FSCA’ya göre Binance Group, kripto para birimleriyle ilgili gevşek politikalarıyla tanınan Seychelles merkezli bir şirkettir. Tartışmalı ve mimlenmiş olan BitMEX’in sahibi olan HDR Global Trading Limited’in de merkezi Seychelles’de olması belkide ilginç bir tesadüf.

 

Ancak, Binance’in merkezinin nerede olduğu konusunda oldukça uzun bir süredir çelişkiler var. Bazıları Malta’da bulunduğunu iddia etti (Malta Finansal Hizmetler Otoritesi daha sonra reddetti), diğerleri Cayman Adaları’nda olduğunu, diğerleri Seychelles’de olduğunu söyledi, ancak CZ Binance’nin kendisi borsanın gezegenin herhangi bir yerinde merkezi olmadığını söyledi. 

 

Bu durum, İngiltere, Japonya, İtalya, Malezya ve şimdi Güney Afrika Binance’a karşı tepkileri arttırıyor ve şimdi Güney Afrika, faaliyet izninin olmaması ve bu ülkelerdeki tüccarlar ve yatırımcılar  için yasal korumanın olmadığı  konusunda uyarılar veriyor.

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CZ Binance kapı dışarı ediliyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.