fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Sürekli yasaklanan Binance’ten bu sefer iyi haber

Sürekli yasaklanan Binance’ten bu sefer iyi haber

Sürekli yasaklanan Binance’ten bu sefer iyi haber
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın farklı ülkelerinde baskıya maruz kalan kripto para Binance’ten bu sefer iyi haber geldi. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bu gelişmeyi sevinçle duyurdu. Binance’e artık İngiltere’de yeşil ışık yakıldı.


Binance’e İngiltere’de faaliyet izni: Artık yasal

Kripto para borsası Binance’in İngiltere’deki kuruluşu olan Binance Markets Limited’e bu ülkede faaliyet için izin çıktı. İngiliz finansal düzenleyici kurum FCA’ya göre, Binance artık Haziran’da ona gönderilen gereksinimlere uyumu tamamladı.

FCA, Haziran’da Binance Markets Limited ve Binance Group’u yasalara uyum sağlamadığı için uyarmıştı. Ayrıca Binance’in İngiltere’deki faaliyetlerine bir dizi yasak getirilmişti. Binance, FCA onayı olmadan yasayla düzenlenen hiçbir hizmeti sunamıyordu. Buna ek olarak kripto para borsasının İngiltere’de hiçbir şekilde reklam ve tanıtımına da izin verilmiyordu. FCA, borsaya konulan tüm yasakları web sitesi ve sosyal medya kanalı üzerinden duyurmuştu.

Bu süre zarfında İngiliz bankacılık devleri Barclays, NatWest ve HSBC de müşterilerinin Binance ödemelerini bloke etti. Sonuç olarak borsa da Avrupa’nın banka transfer sistemi olan SEPA üzerinden Euro para yatırmaları askıya aldı. Böyle olunca Binance müşterileri fiat para kullanarak kripto para alamıyordu.

Kripto borsası Binance ile ilgili en son gelişmeler KoinMedya.com’da.

İlgili – Son dakika: Binance’ten tüm kullanıcılara KYC zorunluluğu

Binance İngiltere’de yasallaştı

Tabii bütün bunlar artık geçmişte kaldı. FCA, bugün yaptığı açıklamada, Binance kararını güncellediğini bildirdi. Şöyle deniliyor:

“25 Haziran 2021 tarihinde FCA, Binance Markets Limited’in önüne bir dizi gereksinim koymuştu. Şirket bunların hepsini tamamladı.”

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise kısa süre içinde bir tweet üzerinden bu haberi paylaştı ve şöyle diyor:

“Olumlu gelişme. Her seferinden küçük bir adım. Yavaş ancak emin adımlarla.”

Bu arada kripto para borsasının yerel tokeni Binance Coin (BNB) 488 dolardan işlem görüyor. Fiyat ise bir haftada yüzde 25 yükseldi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: