fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mutfaktan ses geliyorsa yemek hazırlanıyordur: Kripto mutfaktan ses geliyor!

Mutfaktan ses geliyorsa yemek hazırlanıyordur: Kripto mutfaktan ses geliyor!

Mutfaktan ses geliyorsa yemek hazırlanıyordur: Kripto mutfaktan ses geliyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para madenciliği endüstrisini kripto para piyasalarının mutfağı olarak tanımlayabiliriz. Mutfaktan ses geliyor!


Mutfaktan ses geliyorsa yemek hazırlanıyordur: Kripto mutfaktan ses geliyor!

Geçtiğimiz gün siz değerli Koinmedya.com okuyucularımızın karşısına “Bitcoin altın çağını yaşıyor” başlığı ile çıktı. Zira birçok kurumsal firma, Bitcoin ve kripto para madenciliği endüstrisindeki kârlılığın farklına vardı ve bu alanda yatırım yapıyor.

Çin yönetimi tarihi bir hata yaparak 2021 yılında Bitcoin ve kripto para madenciliğini yasakladı. Bu yasağın ardından Bitcoin madenciliğinde küresel bir değişim yaşanıyor ve madenciliğin merkezi Çin’den Kuzey Amerika’ya kayıyor. Başta ABD olmak üzere yeni Bitcoin çiftliklerinin kurulduğunu ayrıca IBM ve AMD gibi şirketlerin Bitcoin madencilik donanımları için chipler üretmeye başladığına şahit oluyoruz.

Lütfen Bkz: Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!

Her on dakikada bir Bitcoin blockchain’inde 1 adet blok kazılıyor. Her blok başına da 6.25 adet Bitcoin ödül olarak dağıtılıyor. Yıllık bazda dağıtılan Bitcoin miktarı ise yaklaşık 330,000 adede denk geliyor. Bu rakam sadece Bitcoin madenciliğinden elde edilen rakam! Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve birçok kripto paranın da madenciliği yapılabiliyor. Doğal olarak kripto para piyasalarındaki canlılık devam ettikçe madencilik endüstrisinde de kârlılık artıyor. Ya da tersten de düşünebiliriz! Kurumsal firmalar Bitcoin ve kripto para madenciliğine milyonlarca dolar para aktarıyorsa bu piyasadaki canlılık devam edecek gibi.

En son Powerbridge Tecnologies 5600 adet Bitcoin ve kripto para madencilik donanımı almaya karar verdi. Her bir donanımın maliyeti $3K-$5K arasında değişiyor. Şirket 2000 adet donanım ile Bitcoin kazacak ve kalanı ile Ethereum madenciliği yapmayı planlıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.