fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!

Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!

Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknoloji ve fintech şirketlerinin hisselerinin listelendiği Nasdaq Borsasında son günlerde bir grup şirketin hisse senetlerinde dikkat çeken Bitcoin ayrıntısı var.


Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!

Son günlerde Bitcoin madencilik endüstrisinde ciddi hareketlenmeler yaşanıyor. Hareketlenmenin odağında ise Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması yatıyor. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından Bitcoin madenciliğinde küresel çapta büyük bir göç yaşanıyor. Bitcoin madenciliğinin merkezi, Çin’den Kuzey Amerika’ya kayıyor.

Bu süreçte ikinci el ve sıfır Bitcoin madencilik donanımlarında dikkat çeken talep artışı yaşanıyor. Dolayısıyla chip ve yarı iletken üreten şirketlerin hisse senetlerinde de bir canlılık söz konusu.

Bitcoin madenciliği yoğun miktarda elektrik ve işletim gücü tüketiyor. Bitcoin piyasası genişledikçe güçlü chiplere olan gereksinim arttırıyor. Bitcoin madenciliğinde chip üreten güçlü şirketler arasında Çin merkezli Bitmain dikkat çekiyor. Ancak son günlerde Bitmain’e alternatif şirketler de çıktı: NVIDIA (NASDAQ: NVDA), AMD (NASDAQ: AMD) ve Intel (NASDAQ: INTC).

NVIDIA, AMD ve INTEL son günlerde Bitcoin donanımları için chip üretmeye başladı. Nasdaq Borsasında chip ve yarı iletken üren şirketlerin hisse senetlerindeki değer artışları gözden kaçmıyor.

Aşağıda NVIDIA, AMD ve INTEL hisse senetlerindeki değişimi görüyoruz. NVIDIA ve AMD hisse senetlerinde daha bullish bir trend gözleniyor.

Bitcoin ayrıntısı Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!

Bitcoin ayrıntısı Nasdaq Borsasında en çok kazandıran hisse senetlerindeki ince Bitcoin ayrıntısı!Dev chip şirketleri Bitcoin piyasalarına doğrudan ve dolaylı biçimde giriş yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Intel, Coinbase Borsasının (COIN) hisselerinden yüklü miktarda satın aldığını duyurmuştu.

Lütfen Bkz: Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!

Dev yatırım şirketi Blackrock’ın Bitcoin madencilik şirketleri Marathon Digital Holding ve Riot Blockchain hisselerinden yüklü miktarda alım yaptığı ortaya çıktı. Blackrock’ın 400 milyon dolarlık hisse senedi alımı, SEC dosyalarına yansıdı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.