fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’den Bitcoin ve diğer kripto paralara yüklü yatırım kararı

Coinbase’den Bitcoin ve diğer kripto paralara yüklü yatırım kararı

Coinbase’den Bitcoin ve diğer kripto paralara yüklü yatırım kararı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, çeyrek dönemlik net kazancının yüzde 10’unu kripto para alarak yatırım yapacak.


Coinbase’den Bitcoin ve diğer kripto paralara 500 milyon dolarlık yatırım

Coinbase, ABD’nin en büyük kripto para borsası. Borsa, 500 milyon dolarlık kripto para yatırımı yapma kararı aldı. Buna ek olarak çeyrek dönemlik net kazancının yüzde 10’unu da gelecek kripto para yatırımlarına ayıracak.

Şirketin bu yatırım planlarını ilk önce Twitter üzerinden kurucu ortağı ve CEO Brian Armstrong duyurdu. Brian Armstrong (@brian_armstrong) duyuruda şöyle diyor:

“Yakın zamanda, mevcut varlıklarımıza eklemek için bilançomuzda 500 milyon doların üzerinde kripto satın almak için yönetim kurulu onayı aldık. Ve bundan sonraki tüm kârın %10’unu kriptoya yatıracağız. Kripto ekonomi olgunlaştıkça bu yüzdenin zaman içinde büyümeye devam etmesini bekliyorum.”

Coinbase, halka açık şirketlerden Bitcoin’e yatırım yapan ilk kuruluş değil. Ama altcoin alacak ilk halka arz şirketidir. Borsa bu konuda şöyle diyor:

“Bitcoin’e ek olarak bir de altcoinleri de bilançomuza ekleyeceğiz. Bu, Ethereum, Proof of Stake varlıkları, DeFi tokenleri ve platformumuzda alım satım için desteklenen diğer birçok kripto varlığına sahip olan ilk halka açık şirket olacağımız anlamına geliyor.”

İlgili – Son dakika: Coinbase’den çok önemli Türkiye açılımı

Coinbase etki alanı genişliyor

Coinbase, bu yılın başında halka arz yaparken, şimdi de hızla dünya genelinde genişliyor. Şirket daha önce bilançosunda “Bitcoin ve diğer kripto varlıklar tuttuğunu” açıklamış ancak daha fazla ayrıntı vermemişti.

The Wall Street Journal’da yer alan son habere göre ise Coinbase 4.4 milyar dolarlık büyük bir nakit paranın üzerine oturuyor. Genişleme ve büyüme çalışmaları için bu parayı kullanacak. Kısa süre önce ise Japonya pazarına adım atmıştı.

İlgili gelişmenin ayrıntıları: Coinbase, artık dünyanın en canlı kripto piyasasının olduğu ülkede

Coinbase, kripto para piyasasının olgunlaşmaya devam etmesi ile bu sektör için olan yatırımlarını da artıracaklarını belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.