1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase, artık dünyanın en canlı kripto piyasasının olduğu ülkede

Coinbase, artık dünyanın en canlı kripto piyasasının olduğu ülkede

Coinbase, artık dünyanın en canlı kripto piyasasının olduğu ülkede
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, yeni bir ülkeye adım attı. Bunun için de bankacılık devi Mitsubishi UFJ Financial Group ile ortaklık yaptı.


Coinbase, bankacılık devi MUFG ortalığında artık Japonya’da

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ortaklığında Japonya’da resmi olarak çalışmaya başlayacağını duyurdu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 19 Ağustos’ta yaptığı duyuruda, ilk önce bireysel müşteriler için ticaret ürünleri başlatacaklarını duyurdu. Bunun için “işlem hacimlerine göre en büyük 5 varlık” seçildi. Önümüzdeki aylarda daha fazla varlık ve daha fazla ürün listelenecek. Şöyle diyor:

“Gelişmiş trade işlemler, Coinbase Kurumsal ve daha fazlası gibi küresel olarak popüler olan hizmetlerin daha yerelleştirilmiş sürümlerini gelecekte sunmayı da planlıyoruz.”

İlgili – Son dakika: Coinbase’den çok önemli Türkiye açılımı

MUFG ile ortaklık

Tokyo merkezli banka MUFG ile ortaklık ise kripto para borsası için fiyattan kriptoya daha hızlı geçişleri sağlayacak. Sonuçta Japonya’daki Coinbase müşterileri “MUFG Quick Deposit” (MUFG Hızlı Para Yatırma” hizmetinden faydalanacak. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Küresel stratejimiz doğrultusunda, Japonya’da yerel düzenlemelere tam uyumlu, kullanımı en kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefleyeceğiz.”

Coinbase bir süredir Japon piyasasına gözünü dikmişti. KoinMedya.com olarak daha önce Coinbase’in Japonya’da ilgili düzenleyicilerden finansal lisanlar almaya çalıştığını haber vermiştik. Bunun için Ekim 2019’dan bu yana çalışmalar yapıyorlardı. Ayrıca Japonya Sanal Para Birimi Borsaları Birliği’ne (JVCEA) de katılmıştı.

İlgili – Japonya kripto para piyasası için Coinbase’e yeşil ışık

Japonya, dünyada en canlı kripto para ticaretinin olduğu ülkelerden biri. Bu ülkenin ticaret hacmi en yükseklerden biri.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: