fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!

Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!

Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Evlerimizde kullandığımızı bilgisayar, laptop ve telefonların çiplerini ve yarı iletkenlerini üreten teknoloji devi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.


Intel kripto para piyasalarına yatırım yaptı

Halka arz olunmuş dev şirketler, belirli periyotlarla bilançolarını açıklamak zorundalar. Bu şeffaflık neticesi ile bizler de dev şirketlerin yatırımları hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Tesla, MicroStrategy ve diğer şirketlerin Bitcoin yatırımları hakkında bu sayede bilgi sahibi olduk.

Dev teknoloji şirketi Intel de kripto para piyasalarına yatırım yapan çok uluslu şirketler arasına ismini yazdırdı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Nisan ayında ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, başarılı biçimde halka arzını gerçekleştirdi. Coinbase hisseleri COIN etiketi altında Nasdaq Borsasında listelenmektedir. Yazını kaleme alındığı saatte Coinbase hisseleri 257 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Coinbase hisselerindeki değişimi görüyoruz.

Intel kripto para Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!

Intel, Coinbase A hisselerinden 3,014 adet satın aldı ve hisselere 763 bin dolar ödemede bulundu. Dev şirketin kripto para piyasalarına Coinbase hisseleri üzerinden yatırımda bulunması kripto para piyasalarının geleceği açısından umut verici bir gelişme olarak görülebilir.

Coinbase, mükemmel bir zamanlama ile halka arzda bulundu. Coinbase’in halka arzı ile Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırması aynı döneme denk geldi. İlgilerin kripto para piyasalarına dönük olduğu zamanda Coinbase, halka arzda bulunarak piyasadan yüklü miktarda fon toplamayı başardı.

Lütfen Bkz: Müjde! Ripple balinası Jed McCaleb’in XRP’leri azalıyor

Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Aynı gün Coinbase hisseleri de 430 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.