Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşıyor. Ancak öyle görünüyor ki böyle bir ortamda yüzde 100’e varan yükselişler de kaydeden kripto paralar var.


Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşadı. Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı 40,000 dolar seviyesini de kırarak 35,000 dolara geldi. Lider altcoin Ethereum ise 3,000 dolar desteğini kaybederek 2,500 dolar seviyesini gördü. Bunlar geçtiğimiz Eylül 2021’den bu yana görülmeyen seviyeler.

Kripto para piyasası toplam değeri son 24 saatte yaklaşık 500 milyar dolar kaydetti. Piyasa genelinde ise aşırı ayı bir durum hakim. Coin360 verileri bunu gösteriyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında korkutan tablo

 

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Kripto para piyasası ve yüksek değerli coinler Kaynak: Coin360

Bu çöküşe rağmen bir dizi küçük piyasa değerine sahip altcoin ise yükselişe geçti. Bunlar arasında NMC coin yüzde 100’ün üzerinde değer artışı ile dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki BTC ve ETH gibi sektör liderleri büyük çöküş yaşarken, yatırımcılar düşük değerli altcoinlere yöneldi.


Tabii buraya yapılan yatırımın çok büyük olduğunu söyleyemeyiz. Ne de olsa genel kripto para piyasası değeri hala 500 milyar dolar daha az. 2 trilyon doların üzerinden 1.6 trilyon dolara kadar büyük bir gerileme var.

İlgili – Bitcoin’deki son çöküşün 3 çılgın açıklaması

 

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralarEn çok değer kazanan coinler Kaynak: Coin360

Stabil coinler

Diğer yandan paranın aktığı başka bir mecra ise stabil coinler. Mesela son bir aylık zaman zarfında piyasa genelinde yavaş ve istikrarlı düşüş devam ederken, stabil coin USDC’nin toplam piyasa değeri kademeli olarak 2 milyar dolar arttı. Benzer yükselişler diğer altcoinlerde de var. Mesela Tether (USDT) coin piyasa değeri de son haftalarda 2 milyar dolar yükseldi.

Yatırımcılar piyasadan çıkış yaparken stabil coinler üzerinden işlem gördüğü için bu conilerin işlem hacimleri de son günlerde aşırı volatilteli.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.