1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşıyor. Ancak öyle görünüyor ki böyle bir ortamda yüzde 100’e varan yükselişler de kaydeden kripto paralar var.


Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Kripto para piyasası büyük bir çöküş yaşadı. Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı 40,000 dolar seviyesini de kırarak 35,000 dolara geldi. Lider altcoin Ethereum ise 3,000 dolar desteğini kaybederek 2,500 dolar seviyesini gördü. Bunlar geçtiğimiz Eylül 2021’den bu yana görülmeyen seviyeler.

Kripto para piyasası toplam değeri son 24 saatte yaklaşık 500 milyar dolar kaydetti. Piyasa genelinde ise aşırı ayı bir durum hakim. Coin360 verileri bunu gösteriyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında korkutan tablo

 

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralar

Kripto para piyasası ve yüksek değerli coinler Kaynak: Coin360

Bu çöküşe rağmen bir dizi küçük piyasa değerine sahip altcoin ise yükselişe geçti. Bunlar arasında NMC coin yüzde 100’ün üzerinde değer artışı ile dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki BTC ve ETH gibi sektör liderleri büyük çöküş yaşarken, yatırımcılar düşük değerli altcoinlere yöneldi.

Tabii buraya yapılan yatırımın çok büyük olduğunu söyleyemeyiz. Ne de olsa genel kripto para piyasası değeri hala 500 milyar dolar daha az. 2 trilyon doların üzerinden 1.6 trilyon dolara kadar büyük bir gerileme var.

İlgili – Bitcoin’deki son çöküşün 3 çılgın açıklaması

 

Çöken piyasada paranın aktığı kripto paralarEn çok değer kazanan coinler Kaynak: Coin360

Stabil coinler

Diğer yandan paranın aktığı başka bir mecra ise stabil coinler. Mesela son bir aylık zaman zarfında piyasa genelinde yavaş ve istikrarlı düşüş devam ederken, stabil coin USDC’nin toplam piyasa değeri kademeli olarak 2 milyar dolar arttı. Benzer yükselişler diğer altcoinlerde de var. Mesela Tether (USDT) coin piyasa değeri de son haftalarda 2 milyar dolar yükseldi.

Yatırımcılar piyasadan çıkış yaparken stabil coinler üzerinden işlem gördüğü için bu conilerin işlem hacimleri de son günlerde aşırı volatilteli.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: