Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte El Salvador’da Bitcoin kullanımının geldiği seviye!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’i resmi para ilan eden El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Türkiye’yi ziyaret etti. Yeniden gündeme gelen ülkede Bitcoin kullanımı ne durumda? Detaylar haberimizde.

İşte El Salvador’da Bitcoin kullanımının geldiği seviye!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Türkiye’ye resmi ziyarette bulundu. İki gün boyunca Ankara’da resmi görüşmelerde bulunan Bukele’in ülkesi 7 Eylül 2021’den bu yana Bitcoin’i resmi para olarak kullanıyor. Nayib Bukele Türkiye ziyareti boyunca etkin bir şekilde kullandığı sosyal medya hesabından attığı tweetler Türkiye’de gündem oldu.

Bukele, Bitcoin’in resmi para olarak kullanılmasında ilk adımı Miami’deki 2021 Bitcoin konferansında yaptığı açıklama ile attı. Açıklamanın ardından süreç çok hızlı ilerledi ve tasarı El Salvador meclisinde oy çokluğu ile kabul edildi. El Salvador’a yönelik tüm eleştirilere rağmen 7 Eylül 2021’de yasayı yürürlüğe soktu ve Bitcoin resmi olarak kullanılmaya başlandı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kripto para tarftarları, El Salvador’a büyük destek veriyor. Salvador’da ise  muhalifler yasa tasarısını protesto etse de Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. BTC, ülkenin hemen her yerinde sorunsuz bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Kendi cüzdanlarını geliştiren El Salvador’da cüzdan uygulamasını indirerek kaydolan herkese 30 dolar değerinde Bitcoin verildi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

6,5 milyon nüfusa sahip El Salvador’da 4,5 milyon kişi ülke tarafından geliştirilen Chivo isimli Bitcoin cüzdanını kullanıyor. Youtube’da yayın yapan ve gezi videoları ile dikkat çeken “Yırtık Pantolon” kullanıcı adlı Yotuber Oğuzhan Tıraş, son videosunda El Salvador’da Bitcoin kullanımın geldiği seviyeyi aboneleri ile paylaştı.

Tıraş, ülkedeki alışveriş merkezleri, mağazalar ve restoranlarda Bitcoin ile nasıl ödeme yapıldığını abonelerine gösterdi. Bazı noktalarda sadece Bitcoin değil tüm kripto paralar ile ödeme yapıldığı görülüyor. Ülkedeki seyyar satıcılar bile Chivo cüzdanı aracılığı ile Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Video, ülkede Bitcoin kullanımının ne kadar yaygınlaştığını gözler önüne koyuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.