1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase ve 2 borsadan önemli rezerv açıklaması: Ne durumdalar?

Coinbase ve 2 borsadan önemli rezerv açıklaması: Ne durumdalar?

Coinbase ve 2 borsadan önemli rezerv açıklaması: Ne durumdalar?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase de dahil 3 borsa, kendi rezervlerini paylaştı. Rezerv kanıtları aynı zamanda sahip oldukları borçları da içeriyor. FTX borsasının çöküşünden sonra tüm borsalar durumlarının iyi olduğunu göstermek için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissediyor.


Coinbase ve 2 borsadan önemli rezerv açıklaması: Ne durumdalar?

Kripto para sektörünün önemli borsalarından olan Coinbase, Kraken ve Gate.io, yaptıkları denetimlerin bir parçası olarak borçlar ve yapacakları ödemeler de dahil rezerv kanıtlarını paylaşan ilk kripto para borsaları oldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in çöküşünden sonra tüm kripto para borsalarının rezerv kanıtı (Merkle-tree rezerv kanıtı) sunmaları gerektiğini söylemişti.

Binance de ilk rezerv kanıtı sunan borsa olmuştu. Ancak bu rezerv kanıtına borçlar ve ödemeler dahil edilmemişti.

İlgili – Balinaların aniden almaya başladığı önemli kripto para

Sadece rezerv kanıtı sunan diğer borsalar

Morgan Stanley yöneticisi kriptonun kaderini yorumladı: Kripto para alın, çünkü....

Binance söz konusu öneriyi yaparken borç ve ödeme yükümlülüklerinin olmasını istememişti. Buna rağmen birçok borsa, tam bir şeffaflık açısından bu bilgilerin de olması gerektiğinde karar kılmış. Bitfinex de Merkle-tree rezerv kanıtı ile kendi borç ve ödeme yükümlülüklerini açıklamamıştı.

MexcGlobal ve ByBit ise borç ve ödeme yükümlülükleri hariç rezerv kanıtlarını yakında açıklayacaklarını bildiren borsalardı.

İlgili – Cardano (ADA) kurucusundan kripto para piyasasına yeni uyarı!

Tam bir rezerv kanıtı sunan borsalar

Crypto.com ve Huobi, her ikisi de rezerv kanıtlarını yayımladı. Aynı zamanda bu borsalar, borçlarla ilgili kısım konusunda rapor hazırladıklarını ve yakında paylaşacaklarını açıklıyor.

Diğer yandan OKX ve Mexc global de kendi tam rezerv kanıtlarını yayınlama konusunda çalıştıklarını bildiriyor.

Kaynak