1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. CNBC’nin ünlü yorumcusunun önerdiği 2 kripto para

CNBC’nin ünlü yorumcusunun önerdiği 2 kripto para

CNBC’nin ünlü yorumcusunun önerdiği 2 kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNBC’nin ünlü yorumcusu, kripto para sektöründe 2 coin önerisinde bulunuyor. Bu seçiminin gerekçesini de söylerken, nasıl kripto sektörüne adım attığının öyküsünü de anlatıyor.


CNBC’nin ünlü yorumcusunun önerdiği 2 kripto para

CNBC’deki “Mad Money” ve “Investing Club” programlarının sunucusu ve finans konusunda bir dizi kuruluşta üst düzey görevlere sahip olan ünlü isim Jim Cramer, kripto paralara inanan birisi. Ancak buna rağmen portföyün sadece yüzde 5’e kadar kısmını bu spekülatif yatırıma ayrılmasını tavsiye ediyor.

Cramer, CNBC’deki “Make It” programına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Ben insanlara kriptoya sahip olmayın diyemem. Benim kendime ait Ethereum’um var.”

Cramer, kriptoya nasıl adım attığını da açıklıyor. En başta bir hayır olayında NFT (non-fungible token) satın almak için ETH aldığını açıklıyor. Şöyle diyor:

“Dolarla işlem yapmama izin vermediler. Ethereum almak zorunda kaldım. Böylece araştırdım ve beğendiyim birkaç özelliğe sahip.”

İlgili – Ünlü analist bir sonraki Bitcoin boğa rallisinin tarihini açıkladı

Cramer, kriptonun uzun vadeli değerini merkezsiz, eşler arası bir para birimi olarak aktüelliğinin belirlediğini düşünüyor. Bundan dolayı da zamanlar çok geniş bir benimsenmeye sahip olabilir. CNBC’nin ünlü yorumcusu, kripto paralardan Bitcoin ve Ethereum’u tavsiye ediyor. Çünkü en çok takipçi bu coinlerde ve “en meşru görünenler” de bunlar.

Ünlü analist Bitcoin ve Ethereum'da yeni hedefleri açıkladı!

Cramer, kriptoya sahip olmanın, fiyatındaki dalgalanmalardan kaynaklanan momentumdan dolayı iyi bir kısa vadeli yatırım da olabileceğini söylüyor. Özellikle de bu alanda “yüksekten satın almak” isteyen birçok hevesli yatırımcı olduğu için.

İlgili – Güncel Ethereum ETH teknik analizi

Yine de burada dikkat edilmesi gereken bir şey de olduğunu söylüyor. “Spekülatif olduğunu da kabul etmemiz gerekiyor.” diyen ünlü yorumcu, bazen beklenen kazancın gelmeyeceğini de vurguluyor. Çünkü geçmiş performanslar gelecek getirilerin garantisi değildir.

Kripto para piyasasındaki son düşüş trendi de bu riskleri daha da öne çıkarıyor. Kriptonun daha ne kadar düşeceğini de kestirmek zor.

Kaynak