CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto sonucu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNBC milyonerler üzerinde anket yaptı, sonuçtan, kripto alanına yönelik ilginç sonuçlar çıktı.

CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto sonucu

CNBC tarafından yapılan CNBC Milyoner Anketi kripto patlamasının en çok gençlere yaradığını söylüyor. Anket sonuçlarına göre y kuşağı olarak adlandırılan, milenyumun başında doğan genç milyonerlerin %47’si servetlerinin en az %25’ini kripto varlıklarda tutuyorlar.

En az 1 milyon dolarlık yatırım varlığı olan 750 katılımcının iştirak ettiği anket sonuçlarına göre, genç girişimciler kripto alanını çok daha erken dönemlerde keşfettiler. Kriptodan servet kazanan gençler alanda kalmaya devam ediyorlar.

Anket, yaşlı milyonerlerin kripto alanını inanma ya da yatırım yapma oranlarının düşük olduğunu gösteriyor. Amerikalı milyonerlerin %83’ü henüz kriptoya hiç yatırım yapmamışlar. Yine başka bir sonuca göre, servetinin en az %10’unu kripto varlıklarda tutan hiç bir yaşlı milyoner yok.

CNBC için Nisan ve Mayıs aylarında anketi düzenleyen Spectrem Group başkanı George Walper anketle ilgili şunları söylüyor:

 

CNBC CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto sonucu!

 

Genç yatırımcılar [kripto alanına] henüz çok iyi bilinmediği dönemlerde, atladılar.

Gençler, yeni olmasına rağmen [kripto] fikriyle entelektüel açıdan daha ilgiliydiler. Daha yaşlı yatırımcılar ise “bu yasal mı?” diye soruyorlardı.

 

Özel bankalar, brokerler ve varlık yönetimi firmaları yeni, kripto ağırlıklı bir müşteriye hitap etmeye çalışırken, genç milyonerler için kriptonun önemi servet yönetimi endüstrisini değiştirebilir. Önümüzdeki yıllarda, yeni nesil zengin müşterileri çekmenin anahtarı, geleneksel hisse senetleri, tahviller, özel sermaye ve hedge fonlarından ziyade kripto hakkında olabilir.

Milyonerler arasındaki nesiller arası bölünme, iş NFT’ler söz konusu olduğunda daha da keskin hale geliyor. Milyonerlerin çoğu NFT’nin ne olduğunu bilmediklerini söylüyor ve üçte birinden fazlası “aşırı abartılmış bir heves” olduklarını söylüyor. Ancak genç milyonerlerin üçte ikisi NFT’lerin “bir sonraki büyük şey” olduğu görüşünde.

Y kuşağı milyonerlerinin yaklaşık yarısı kendi NFT’lerini çıkarma konusunu araştırmış bile. Ancak %40’ı şu anda bir NFT’ye sahip olmadıklarını ancak bunu “düşündüklerini” söylüyor. Yaşlılarda ise NFT sahibi olmadığını olmayı da düşünmediğini söyleyenlerin oranı %98.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto sonucu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.