Loading...
btc
BTC
1.03%
Bitcoin
58.486,49 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,87 USDT
bch
BCH
0.94%
Bitcoin Cash
372,18 USDT
xrp
XRP
7.77%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.02%
Litecoin
69,95 USDT
bnb
BNB
0.44%
Binance Coin
536,16 USDT
sol
SOL
0.34%
Solana
139,93 USDT
avax
AVAX
-0.85%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.76%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.98%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.03%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. Güncel Cloud mining rehberi: Cloud mining nedir?

Güncel Cloud mining rehberi: Cloud mining nedir?

Bitcoin mining pool
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cloud minig nedir?  (bulut madenciliği), büyük madencilik şirketlerinin kurmuş oldukları madencilik sistemine (yada çiftliklerine) bir nevi kira ödeyerek bu sistemden yararlanmanıza olanak sağlıyor.


Cloud mining nedir ve tedarikçileri kimlerdir?

Burada kira sözleşmesini imzaladığınız ev sahibinin bazı şartlarının olacağını belirtmemize gerek yok sanırım. Cloud minig şirketleri, artık uluslararası şirket haline gelmiş ve dünyanın birçok bölgesinde tesisleri bulunmaktadır.

cloud-mining-nedir

Lütfen Bkz: Bitcoin mining çiftlikleri Sibirya’da yoğunlaşıyor

Bu haberimizin içeriğine geçmeden önce cloud mining yatırımlarının yüksek risk içerdiğini belirmemiz gerekiyor. Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki aşırı dalgalanma, cloud mining sektöründeki gelirlere de yansıyor. Madenciliğini yapmaya karar verdiğiniz kripto paranın fiyatlarında ciddi düşüşler, o kripto parayı madenciliği karlı kripto paralar listesinden çıkarabilir. Bu durumda cloud mining yapan şirketler, söz konusu kripto paranın madenciliğini yapmayı bırakabilir ve sizin planlarınız da alt üst olabilir.

Bu haberimizde öne çıkan bazı cloud mining siteleri hakkında özet mahiyetinde bilgilendirmede bulunacağız. Konuyla daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız ilgili bulut madencilik şirketlerinin web sitesini ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu şirketler arasında ilk akla geleni Bitcoin Pool.

1- Bitcoin Pool

Bitcoin Pool, direkt bitcoin.com sitesi üzerinde rekabetçi cloud mining hizmeti sunuyor. Şirket hisse başına en yüksek ödemede bulunduğunu iddia ediyor. Kurulum kolay gerçekleşiyor ve hemen Bitcoin ve Bitcoin Cash madenciliğine başlayabilirsiniz. Madencilik verilerini de Android ve IOS uygulamalar sayesinde rahat biçimde takip edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir: Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Havuzun 3 farklı üyelik paketi var: 6 aylık, 1 yıllık ve 2 yıllık. 6 aylık paketlerinin fiyatı 5.248,5 dolar, 1 yıllık paket 10.498,5 dolar, 2 yıllık 13.498,5 dolar. Ayrıca günlük 15 dolar işletim ücreti alıyor. Eğer son 30 günde elde edilecek gelir işletim ücretinden düşükse sözleşme sona eriyor.

Söz konusu üyelik ücretleri değişiklik arz edebiliyor.

2- Hashnest

Hashnest bulut madenciliği, dev Bitcoin madencilik şirketi Bitmain tarafından 2014 yılında kuruldu. Bitmain, ASIC madencilik donanımlarını üretiyor ve Antpool isminde en büyük madencilik havuzunu yönetiyor. Bitmain, Çin merkezli bir şirket olmasına rağmen Hashnet’in dünya geleni bir çok bölgede çiftlikleri bulunuyor. Bu sayede düşük ücretli elektrik maliyetlerinin olduğu bölgelerden faydalanıyor.

HashNest madencilik için Antminers ve StrongU isimli madencilik donanımlarını kiralıyor. Eğer günlük temettüler işletim maliyetinden birbirini takip eden 10 gün boyunca düşük çıkarsa sözleşmeniz otomatikman iptal edilecektir. Bu arada HasNest geri ödemede bulunmuyor.

ilginizi çekebilir: Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri…

3-Hashflare

Hashcoin’e bağlı bir kuruluş olan Hashflare bulut madenciliği 2013 yılından beri faaliyetlerine devam ediyor. Hashflare, SHZ-256 ve Scrypt coinleri için hashpower satışı sunuyor. Bu coinler içerisinde Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash ve diğerleri bulunmaktadır. Hashflare, günlük SHA-256 coinleri için her 10GH/s’de 0,0035 dolar, 1 MH/s Scrypt coin için 0,005 dolar işletim ücreti talep ediyor. Ethereum, Zcash ve Dash için ücret talep edilmiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.