1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son dakika! Çin’den Bitcoin madencilerine engel

Son dakika! Çin’den Bitcoin madencilerine engel

Son dakika! Çin’den Bitcoin madencilerine engel
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Akşam saatlerinde kripto piyasaları Çin’den gelen bir haber karşısında tedirgin oldu. Çin, bitcoin madencilerine engel mi çıkarmaya başladı yoksa yaşananlar teknik bir sıkıntıdan mı ibaret? 


Çin’deki Bitcoin madencileri, son zamanlarda yeni bir kısıtlamayla karşı karşıya. Yerel yöneticiler bitcoin madencilerine giden elektriği hiç bir uyarı yapmaksızın kestiler.

Çin kökenli bir çok kaynağa göre, Yunnan eyaletinde Bitcoin madencilerin elektriği kesildi. Bu karar sonrası madenciler karanlıkta kaldı. Yunnan, ülkenin en büyük 4. Bitcoin madencilik merkezi durumunda.

çin bitcoin Son dakika! Çin'den Bitcoin madencilerine engel

Geçtiğimiz Haziran, hükümet bölgedeki 64 tesisin gerekli onaylar alınmadan Bitcoin madenciliği yapmamaları istenmişti. İşin ilginç yanı, bölge bol ışıltılı binalarıyla ünlü yani elektrik israfı hat safhada. Çin hükümeti bitcoin madenciliğini her ne kadar istenmeyen endüstriler arasından çıkarsa da, Çinli Bitcoin madencileri bir dizi sorunla uğraşmaya devam ediyor.

2020’de madencilik faliyetleri, COVID-19 ve muson yağmurları sebebiyle günlerce kesintiye uğramıştı.

Kısıtlama, Pekin’in kripto para piyasasında artan kara para aklama karşıtı saldırısının bir parçasını oluşturuyor. Çin’de bitcoin madencilerinsürekli sorun yaşaması, Çin’i bu sektördeki liderliğinden edebilir.

Çin Bitcoin’e karşı mı?

Hayır, Çin Bitcoin’e değil; ponzi projelerde kullanılan ve “pump and dump” yapan coinlere karşı.

Peki Çin Bitcoin’i destekliyor mu?

Aslında Çin Bitcoin’i açıktan desteklemiyor. Pek çok kez, Çinli liderler “Bitcoin değil Blockchain” sözünü tekrarladı.

Etiketler: