BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Charles Hoskinson’dan Cardano müjdesi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Charles Hoskinson’dan Cardano müjdesi

Charles Hoskinson’dan Cardano müjdesi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kurucu Charles Hoskinson, Cardano akıllı sözleşmelerini başlatmaya çok yakın olduklarını söyledi. Hoskinson, kurucusu olduğu blockchain ağı ile ilgili yakın planları da açıkladı. Alonzo ismini verdikleri hard fork ile Cardano için yeni bir dönem başlayacak.


Charles Hoskinson: Cardano akıllı sözleşmeleri yakın

Crypto Briefing, Cardano kurucusu Charles Hoskinson ile özel röportaj yayımladı. Hoskinson burada önümüzdeki aylar için olan planlardan bahsediyor.

60 milyar dolar piyasa değerine sahip Cardano, dünyanın en değerli merkezsiz ağlarından biri. 2015 yılında başlatılan bu projenin kurucusu, daha önce Ethereum kurucu ortağı olan Charles Hoskinson. Hoskinson burada yeni Proof-of-Stake blockchain konseptini benimsemişti. Cardano, Ethereum’un gelişmiş bir versiyonu olarak tasarlandı. Bundan dolayı yazılım mimarisine ve özelliklerine kendi başına karar vermek yerine Hoskinson, hakemli bir akademik yaklaşım benimsemeye karar verdi.

Şimdiye kadar Cardano’nun araştırma ekibi 100’den fazla akademik araştırma ve makale yayımladı. Ağın yerel kripto parası ADA fiyatı ise yapılan güncellemeler ile sürekli yükseldi. En büyük güncelleme ise 2020 ortasında yapılan Shelley oldu. Ardından Goguen güncellemesi geldi.

İlgili – Cardano kurucusu Hoskinson’dan Elon Musk’a Dogecoin dersi

Charles Hoskinson, Cardano ekibinin şimdi de Alonzo ismini verdikleri hard fork için hazırlık yaptığını belirtiyor. Cardan ağının merakla beklenen güncellemelerinden biri. Çünkü bu güncelleme ile artık geliştiriciler ağda akıllı sözleşmeler yapabilecekler.

Charles Hoskinson, şimdiden yüzlerce geliştirici ekibinin Cardano ağına katılarak akıllı sözleşme geliştirme konusunda katkı yapmaya hazır olduğunu belirtiyor. Hoskinson ayrıca yakında başlayacak akıllı sözleşme platformu Plutus’ta oracle ağlar, stabil coinler, DEX’ler ve NFT piyasalarına ev sahipliği yapma planlarını anlattı.

Cardano ekibi ayrıca, yeni ağda akıllı sözleşme yazmak isteyen 1,000’den fazla geliştiriciye eğitimler veriyor.

İlgili – Daha çevre dostu 5 Bitcoin alternatifi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: