fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru istikrarlı bir şekilde yükselirken; teknik göstergeler yakın vadede çok daha büyük bir zirveye işaret ediyor.

Chainlink teknik analiz: LINK’ten yeni zirveye dair kritik işaretler!

  • Chainlink (LINK) fiyatı, 23 Şubat’taki sıçrama döneminden bu yana yükselişini sürdürüyor.
  • LINK’in 35 dolara doğru yükselişe devam etmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kırması bekleniyor.
  • LINK yeni bir ATH hedefliyor!
Chainlink teknik analiz

LINKUSDT paritesinde uzun vadeli görünüm

20 Şubat’ta Chainlink’in tokeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 36,93 dolara ulaştı. Ancak, hemen ardından keskin bir düşüşle üç gün içinde 20.80$‘a düştü. O zamandan beri de parite yükseliyor.

Haftalık zaman dilimindeki teknik göstergeler pozitif. RSI’de gizli bir boğa uyumsuzluğu var. MACD ve Stokastik osilatör yükseliyor. Hatta Stokastik osilatör bir bullish cross (boğa geçişi) yaptı.

Kripto piyasasının 10. en büyük altcoini, ATH (tüm zamanların en yüksek fiyatı) seviyesini kırarsa, bir sonraki direnç alanları 41$, 54$ ve 67$ olacak. 

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

Günlük grafik, fiyatın 35$’daki tüm zamanların en yüksek direnç alanına yaklaştığını gösteriyor.

“koinmedya_biswap”

Haftalık zaman diliminde olduğu gibi, günlük grafikteki teknik göstergeler de yükseliş eğilimi gösteriyor. MACD, pozitif trend dönüş sinyali verirken; RSI 50’nin üzerine çıktı. Ayrıca Stokastik osilatör de yükselişe döndü.

Dahası, en son düşüşün Fib geri çekilme seviyesi, 46$’da bulunan başka bir direnç alanına işaret ediyor.

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

Bu arada kripto para traderi Dlinkbull, azalan bir direnç hattından çıkışı gösteren bir grafik paylaştı. Link, azalan bu direnç çizgisinden çıktı ve burayı desteğe çevirdi.

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

Bu nedenle, paritenin 35 dolarlık dirence doğru yükselişini sürdürmesi ve bu seviyeyi kırması bekleniyor.

“koinmedya_biswap”

LINKBTC, Eylül 2020’nin başından beri azalan bir direnç hattını takip ediyor. Şu ana kadar 5 kez bu çizgiden başarısız çıkış girişiminde bulundu.

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!

15 Mart’ta token 48.000 satoshi destek alanına ulaştı ve buradan sıçrama yaptı. Ve bu sıçrama fiyatı, bir kez daha azalan direnç çizgisine taşıyabilir. Eğer burayı kırarsa, bir sonraki direnç alanı 82.500 satoshi olacak.

Ancak teknik göstergeler biraz karışık. MACD yükselirken, Stokastik osilatör düşüş eğiliminde. Yine de muhtemelen 50’nin üzerindeki bir RSI hareketi, eğilimin yükselişe geçtiğini gösterecek.

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: LINK yeni zirveye hazırlanıyor!
  • Sonuç olarak, LINKUSD’nin 35$’a yükselmesi ve ardından yeni bir ATH yapması bekleniyor.
  • LINKBTC’de ise yükselişin devam etmesi ve nihayetinde azalan direnç çizgisini aşması bekleniyor. 

Kaynak

İlgili: Chainlink nedir? LINK coin nedir?

UYARI: Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Grafikte gördüklerimi paylaşıyorum. Piyasadaki hiç bir koin BTCUSD paritesinden bağımsız değildir. Bu nedenle, Bitcoin teknik analiz yazımızı her gün takip ediniz.

Canlı Chainlink grafiği – LINK dolar ve Türk Lirası

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır. Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”