1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink teknik analiz: Chainlink patlamaya hazır!

Chainlink teknik analiz: Chainlink patlamaya hazır!

Chainlink teknik analiz: Chainlink patlamaya hazır!
0
koinmedya_telegram

Chainlink Bitcoin paritesindeki güçlenme analistlerin gözünden kaçmadı. Buna göre LINK fiyatı önümüzdeki günlerde şaşırtabilir.


Chainlink teknik analizi: 19.12.2020

Chainlink, fiyat hareketi, altcoin piyasasının geri kalanını da yansıtan şekilde, Bitcoin’in hızlı yükselmesine ayak uyduramadı. Ancak Chainlink formasyonu yükselmek için uygun bir alanda olduğunu gösteriyor.

Bir analiste göre; Chainlink’in 14.50 dolar direncini geçmesi gerekiyor. Bu direnç geçilmeden, coinin yakın-dönemde güçlü bir ivme kazanacağını söylemek çok zor.

Chainlink ivme kazanma yarışında

“daisyturkiye”

Yazının yazıldığında Chainlink 13,6595 dolardan işlem görüyor. LINK coin son bir kaç gündür bu seviyelerden alınıp satılıyor. Elbette coinin, daha bir kaç gün önce 11,00 dolardan işlem gördüğünü düşünürsek bu fiyat için oldukça iyi diyebiliriz.

Ancak hala Bitcoin performansının son derece gerisinde. Dün de 14 dolar seviyelerinden ret yedi; bu nokta Chainlink için kilit bir dirence dönüştü. Chainlink’in orta vadede yönü tamamen bu dirence bağlı olabilir.

Chainkink ve 14.50 dolar direnci

Chainlink formasyonu yüksekleri vaat ediyor ama önce 14,50 direncini aşması gerekiyor.

Bu düşünceleri paylaşan bir analist, sözlerine şöyle devam ediyor;

“daisyturkiye”

LINK, günlük ve haftalık bazda 14.5 civarında bir yer edinebilirse, o zaman kesinlikle daha fazla risk alabilirim

Chainlink LINK

Bir başka analist te, LINK coinin fazla geri çekilme yapmadığına vurgu yaparak, 20 dolara kadar yükselebileceği görüşünde.

Neticede Chainlink formasyonunun yükseliş trendi gösterdiği, analistlerin ortak kanısı ancak Chainlink’in bu kilit seviyenin üzerine çıkıp çıkamayacağı büyük olasılıkla öncelikle Bitcoin’e bağlı olacaktır. Bitcoin’in parabolik yükselmesinin devam etmesi, altcoinler için ters rüzgarların esmesi anlamına gelebilir.

Chainlink güncel fiyat:

$ 27.24

İlgili: Chainlink nedir? LINK coin nedir?

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

Chainlink teknik analizi: 16.12.2020

Chainlink, 3 aylık bir destek hattını test ettikten sonra hafif bir sıçrama gördü.

Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ederse Chainlink’te de daha fazla ilerleme beklenebilir.

Kilit direnç seviyesi: 14 $-16 $-17,34 $

Kilit destek seviyesi: 11,2 $- 9,6 $ – 7,29 $

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: Chainlink patlamaya hazır!
LINK/USD Tradingview

LINK fiyatı şu an, $ 27.24

Son düzeltmeye rağmen, Chainlink günlük grafikte hala yükseliş eğilimi gösteriyor. Son günlerde, Eylül ayından beri devam eden yükselen trend hattına bir destek noktası da buldu.

4-Saat grafiğine baktığımızda, trend onayı için, Chainlink’in yeni bir yükseliş göstermesi gerektiği görülüyor.

Bununla birlikte Chainlink’e bir satın alma ilgisinin olduğu açık. İlgi az olmakla birlikte, baskının biraz daha artmasıyla beraber, kısa sürede yukarı yönlü hareket beklenebilir.

LINK/BTC : Yıl ortası seviyesine yakın

Kilit direnç seviyesi: 70000 SAT, 80000 SAT, 87000 SAT

Kilit destek seviyesi: 6047 SAT, 50000 SAT, 40000 SAT

chainlink teknik analiz Chainlink teknik analiz: Chainlink patlamaya hazır!
LINK/BTC Tradingview

Chainlink Bitcoin karşısında, son 15 günde, %5 değer kaybetti ve düşüş eğilimi de devam ediyor. Fiyat şu anda, yaklaşık 65.000 SAT’a sabitlemiş gibi duruyor. Aynı zamanda, LINK eylül ayından beri oluşturduğu kanalın alt sınırına da ulaşmış görünüyor.

Bu noktada RSI göstergesi 50 seviyesini koruyabilirse yukarı yönlü hareket beklenebilir.

Kaynak

Chainlink teknik analiz: 15.12.2020

Chainlink ivme kazanma mücadelesi verirken karşısında 13.00 dolar direnci duruyor.

Şu dönemde bütün kripto piyasası konsolidasyon aşamasına girmiş durumda. Bitcoin 19,000 doların biraz üzerinde, Ethereum ise 600 doların altında işlem görüyor.

Bu durum Chainlink’i de etkiledi. Chainlink 12,50’in biraz üzerinde işlem görüyor. Orta-vade trendi coinin 13,00 doların üzerine çıkıp çıkamayacağı ile doğru orantılı. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma onu çok daha yükseklere çıkarabilecek bir boğa trendi başlatabilir.

Bir analist yorumunda, boğaların trend çizgisi altını savunmaya devam ettikleri sürece, Chainlink’in çok yükseklere tırmanabileceğini vurguluyor.

Chainlink LINK
LINK/USD Tradingview

Chainlink bulunduğu seviyelerde kalmaya devam edebilirse yükseliş beklenebilir. Ancak boğaların genel olarak kripto piyasasının genelinde kontrolü ele almaları gerekiyor. BTC ve ETH’de görülecek düşüş trendi, muhtemelen Chainlink gibi büyük altcoinlerin de düşmesine neden olacaktır.

Kaynak

Chainlink teknik analizi: LINK fiyatında şaşırtan güç birikimi

Chainlink son günler ve haftalarda çılgın bir fiyat hareketleri yaşadı. LINK fiyatı bu dönemde genellikle Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanını takip etti.

LINK’in BTC ve ETH ile sıkı fiyat bağı, geçen hafta başında şiddetli satış baskısı görmesine sebep oldu. BTC 17,600 dolara çakılırken, ETH de 528 dolar gibi bir dip seviyesine düşmüştü.

Tabii bu dip seviyelerde şiddetli bir alım baskısı kendisini bir kez daha kanıtladı ve kripto paralar patlama yaparcasına yükselerek yeniden tüm zamanların en yüksek değerine doğru yükseldi.

LINK’in ise tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yükselmesi için alacak çok yolu var. Chainlink ATH değeri 20 dolar bölgesi civarında. Ancak yakında bu bölgeye doğru hareket edebilir. Çünkü bir analiste göre, LINK’in teknik gücü şekillenmeye başladı.

Piyasa genelindeki yükseliş ile Chainlink de 13 dolara doğru ralli yaptı

Chainlink fiyatı 12.95 dolara kadar çıktı ve burada yüzde 6 civarında bir değer kazandığını görüyoruz. Bu da birkaç gün önce gördüğü 11.60 dolar dip seviyesinden önemli ölçüde yükseldiği anlamına geliyor.

Buradaki direncin ise daha ağır olduğu gözlemleniyor. Çünkü son olarak 13.20 dolara bir ralli yaşandı ki ardından da satış baskısının piyasaya akın etmesi ile fiyat düşüşe geçti.

O zamandan bu yana toparlandı ve bir kez daha dikkat çeken kazanç sağlayarak kısa vadeli direnç seviyesini kırabilir.

Analist: LINK BTC’ye karşı güç kazanıyor

Bir analist ise son tweetinde Chainlink’in önümüzdeki günlerde büyük bir momentum kazanabileceğini belirtiyor.

Analist, LINK – BTC paritesine dikkat çekiyor. Burada yakın zamanda görülebilecek biriken bir güç olduğunu belirtiyor. DonAlt isimli analist şöyle diyor:

“LINK: Ben sürekli BTC’ye karşı koruma olarak LINK short kullanmaktan bahsettim. Ben şahsen bu sabah bu korumaları kapattım. Sonunda LINK/BTC paritesine güç dönüşü olduğunu görüyoruz. LINK çatışmayı kaybetmiş olabilir ama savaşı kazanabilir.”

Chainlik teknik analizi: LINK fiyatında şaşırtan güç birikimi

Grafik – DonAlt Kaynak: LINKUSD – TradingView.

Kaynak

İlgili: Chainlink nedir? LINK coin nedir?

UYARI: Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Grafikte gördüklerimi paylaşıyorum. Piyasadaki hiç bir koin BTCUSD paritesinden bağımsız değildir. Bu nedenle, Bitcoin teknik analiz yazımızı her gün takip ediniz.

Canlı Chainlink grafiği – LINK dolar ve Türk Lirası

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır.Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: