1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink teknik analiz, yorum, grafik ve beklentiler

Chainlink teknik analiz, yorum, grafik ve beklentiler

Chainlink teknik analiz, yorum, grafik ve beklentiler
0
profitfarmers_koinmedya

Chainlink blockchaini üzerinde ödeme aracı olarak kullanılan LINK coin 2019’un en çok kazandıran coini olmuştu. 2020 yılı Chainlink yatırımcısı için nasıl geçiyor, güncel yorum, grafik ve beklentileri değerlendirelim.

Chainlink [LINK] coin teknik analiz

21 Ekim analiz

20 Ekim sabah seanslarında, Bitcoin tarafında görülen yükselişe rağmen kripto piyasasının çoğunluğunda ağır kayıplar yaşandı. Günün sonunda pek çok altcoin kırmızıya boyanmıştı.

Chainlink‘in dünkü kaybı %4.45’i (yazının yazıldığında) bulmuş durumda. Chainlink anlık destek seviyesi civarında seyrini sürdürüyor.

Chainlink [LINK]

Chainlink
LINK/USD Tradingview

Son 24 saatte, Chainlink %4.45’lik bir düşüşle fiyatını 10.410 dolara çekti. Coitn 4 milyar dolarlık bir Market Cap değeri ile messari.io listesinde 7. sıraya girdi.

Bu süreçte düşüş trendinin gelmekte olduğu Chaikin Money Flow Göstergesi ile kendini göstermişti. CMF sıfır çizgisinin üzerinde pozisyonunu koruyamadı ve alta doğru geçiş yaptı. Bu gelişmelerin satın alma likiditesi üzerindeki etkisiyle LINK pazarı daraldı ve düşüş gerçekleşti.

Aynı zamanda Göreceli Güç Endeksi de aşırı satım bölgesine doğru geriledi. Bunda LINK pazarındaki çok zayıf alım baskısının etkili olduğunu söylememiz lazım.

Yüksek satış baskısı dikkate alındığında, önümüzdeki birkaç gün içinde yaşanacak düşüşü durdurmak için LINK coinin, 10.256 dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması gerekecek.

Kaynak

Güncel Chainlink fiyatı için tıklayınız.

İlgili: Chainlink nedir? LINK coin nedir?

Canlı Chainlink grafiği – LINK dolar ve Türk Lirası

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır.Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.

Etiketler: