1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink %180 büyüdü LINK coin fiyatı ne olur? Güncel Chainlink teknik analizi

Chainlink %180 büyüdü LINK coin fiyatı ne olur? Güncel Chainlink teknik analizi

Chainlink %180 büyüdü LINK coin fiyatı ne olur? Güncel Chainlink teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Chainlink oracle blockchain alanını domine etmeye devam ediyor. %180’lik büyüme devam edebilecek mi? LINK coin fiyatı ne olur? 

Chainlink teknik analizi, LINK coin fiyatı ne olur?

Chainlink (LINK) verilerine göre, Haziran sonunda kripto piyasasında yaşanan çöküş Chainlink’i de etkilemiş durumda. LINK coin için ikinci çeyrek, ilk çeyreğe nazaran daha köyü geçti.  2022 ylında, Ocak ve Mart ayları arasında oracle ağlarda toplam %16’lık bir büyüme söz konusu. Buna karşı Nisan ve Haziran aralığında ise büyüme %10’da kalmış durumda. Bununla birlikte, Chainlink 2021 Q2-2022 Q2 aralığında tam %180 oranında büyüme kaydetti. Chainkink 360 networktan şu anda 1007 networka hizmet verir duruma geldi.  Bunların yanı sıra Chainlink kendi bünyesinde de büyümeye devam ediyor. Ağ içerisinde mevcut 1350 proje, 12 farklı blockchain ağı ile irtibatlı halde çalışıyor.  Bu tür gelişim ve büyümenin yatırımcılar üzerinde pozitif etkisinin olduğu açık. Bununla birlikte, gelişmenin ay başından beri düşüş seyrine girmiş olduğu da bir başka gerçek.  Haziran ayı sonunda, yılın en yüksek gelişme değerlerine ulaşan Chainlink, ay başından beri düşüşte. 
chainlink teknik analiz
Chainlink ağ büyümesi Kaynak AMBCrypto

Chainlink LINK coin fiyatı ne olur?

LINK coin, 6 dolar bandında sıkışmış görünüyor.  LINK coin uzun süredir 6-6,92 dolar aralığında işlem görüyor. Açıkçası 28-29 Haziran döneminde uzun vade tutucularından önemli bir satış hamlesi geldi.  Bundan sonraki süreçte Bitcoin fiyatına bağlı olarak LINK coinin daha önce iki kez ziyaret ettiği 5,2 dolar bölgesini bir kere daha test etmesi beklenebilir. 
link coin teknik analiz
LINK/USD 1 Günlük grafik Kaynak: AMBCrypto
 
Canlı LINK fiyatı: $ 6.72 İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025 İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Canlı Chainlink grafiği – LINK dolar ve Türk Lirası

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır. Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.