fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 490644 ₺ ETH : 34300 ₺ XRP : 8.45 ₺ LTC : 1510.7 ₺ USDT : 13.754 ₺ XLM : 2.665 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Chainlink teknik analizi: Yükseliş hazırlığındaki LINK fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Chainlink teknik analizi: Yükseliş hazırlığındaki LINK fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Chainlink teknik analizi: Yükseliş hazırlığındaki LINK fiyatı destek ve direnç seviyeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink (LINK) fiyatı bir süredir kritik bir direncin altından kurtulamıyor. Ancak öyle görünüyor ki bu direncin zayıflaması, yüzde 55’lik bir yükseliş trendini tetikleyebilir. Bu durumda LINK/USD paritesi için önemli destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Chainlink teknik analizi: LINK fiyatı ne olur?

Chainlink (LINK) fiyatı son 2 haftadır konsolide oluyor ve hiçbir kırılma işareti göstermiyordu. Ancak kritik bir direnç zayıflıyor ve yatırımcılar da LINK’in bu seviyeyi kırmasını bekleyebilir.

Fireworks Games, Chainlink VRF’yi entegre etti

Chainlink, kripto para ekosisteminde herkesin tercih ettiği bir oracle ağı. LINK, uygulama ve platformları birbirine bağlayan bir aracı görevi görüyor de diyebiliriz.

Son gelen haberlere göre, “Firework Games: Spark Era Trilogy” Chainlink’in Verifiable Random Function (VRF) özelliğini Polygon mainnet üzerinden entegre ettiğini açıkladı.

Chainlink bu oyunda “Oyna Kazan” özelliğinin gelişmesinde yardımcı olacak. Firework GamesRadesh CEO’su ise bu gelişme ile ilgili şöyle konuştu:

“Chainlink’in kripto alanındaki en ünlü projelerden biri olduğuna inanıyorum. Chainlink VRF’yi kullanarak, oyuncularımız adil oyun açısından daha fazla güven duyacak ve topluluğumuzun katlanarak büyümesine yardımcı olacak.”

İlgili: Chainlink nedir? LINK coin nedir?

İlgili: Chainlink LINK coin haber günden ve gelişmeler

Zor günler geçiren Chainlink fiyatı büyük yükseliş trendine hazır

Chainlink fiyatı son 2 haftada 28.20 dolar direncini geçmeye çalışsa da başarılı olamadı. Son ret LINK fiyatının yüzde 8.7 geriletti. 21 Eylül’den bu yana Chainlink fiyatı 3 “higher low” oluşturdu ki bu da yükseliş trendine işaret ediyor. LINK genel yapısı sağlam kaldığı sürece, yatırıcılar 28.20 dolar engelinin test edilerek kırılmasını bekleyebilir.

Bu seviyenin üzerinde kararlı bir kapanış ise sadece ayıları kaçırmakla kalmayacak, aynı zamanda alıcıların da treni yakalamasını sağlayacak. Bu yeni yükseliş trendi için temel olacak.

Böyle bir durumda Chainlink fiyatı yüzde 55 ralli ile 41.35 dolardaki %70.5 Fibonacci izleme seviyesine ulaşabilir.

Chainlink teknik analizi: LINK fiyatı ne olur?

LINK/USDT 1 saat grafiği

Chainlink’in yükseliş trendi için 28.20 dolar direncini kırması gerekiyor. Bunu yapamazsa, yükseliş ertelenir. Buradan bir geri çekilme ise LINK fiyatını 21.65 dolar götürür. Buranın kırılması ise “lower low” oluşturur ki bu da boğa tezini geçersiz kılar.

Bu seviyenin üzerine hızlı bir toparlanma olmazsa, bu durumda oracle tokeni 19.59 dolara ya da 18.59 dolar destek tabanlarına doğru sürüklenir.

Kaynak

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

Canlı Chainlink grafiği – LINK dolar ve Türk Lirası

MACD Göstergesi Nedir?

MACD göstergesi trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren bir momentum indikatörüdür.

Chaikin Money Flow Göstergesi nedir?

Chaikin Money Flow Göstergesi belirli bir zaman aralığında yaşanan para akışını ölçen bir göstergedir. Mark Chaikin tarafından geliştirilen gösterge, varlıklar üzerindeki alım ve ya satım baskısını ölçer.

Aroon Göstergesi nedir?

Aroon Göstergesi, Arron Yukarı ve Aroon Aşağı olarak da anılır, bir aralık sınırıdır. Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığında, kaç tane düşüş veya yükseliş dönemi geçtiğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Volatilite nedir?

Volatilite, finansal piyasalarda bir ünün fiyatının belirli bir zaman içerisinde yaşadığı oynaklıktır. Genellikle standart sapma ile ölçülmektedir. Belirsizliğin arttığı dönemlerde volatilite yüksek olur.

Market Cap nedir?

Market Cap (Market Capitalisation), Bir şirketin hisse sayısının hisse fiyatıyla çarpımıdır. Yüksek Market Cap değerine sahip şirketler, piyasada benimsenmiş ve ilgi gören şirketlerdir.
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.