Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avalanche önce RenVM şimdi de Chainlink ile işbirliğine gidiyor. Avalanche daha fazla platformla entegre olmaya devam ediyor.

Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!

Türk asıllı Amerikalı bilim insanı Emin Gür Sirer tarafından kurulan Avalanche, Protofire isimli doğrulayıcı ve geliştirme atölyesinin Chainlink ile entegrasyona gittiğini duyurdu. Yapılan entegrasyon ile birlikte, Chainlink’in sunduğu, döviz kurları, dijital ürünler, kripto paralar, stablecoinler vb. fiyat akışları Avalanche’ın testneti üzerinde bulunacak.

 

Protofire, Chainlink Oracles’ı Avalanche ana ağı içinde yerel biçimde uyarlayacak, test edecek ve entegre edecektir. Testnet’te bulunan fiyat pariteleri şöyle olacak:

ETH/USD
AVAX/USD
BTC/ETH
LINK/USD
USDT/USD
LINK/ETH

 

Elbette ekosistemin talepleri doğrultusunda fiyat pariteleri de geliştirilecektir. Bilindiği gibi Chainlink Price Feed kripto piyasasında en yaygın kullanılan fiyat akış oracleı. Yapılan işbirliği, Avalanche için zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken aynı zamanda yanılma payını da azaltacaktır.

Avalanche ve Chainlink’i birleştirmek, geliştiricilerin son derece güvenli ve güvenilir, evrensel olarak bağlantılı, yüksek düzeyde ölçeklenebilir merkezsiz finans uygulamaları oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Chainlink, verilerini en doğru şekilde toplamak için çok sayıda veri noktası kullanır. Fiyat Beslemelerinin her biri, deneyimli DevOps tarafından işletilen, merkezi olmayan, güvenli, bağımsız düğüm operatörleri ağı aracılığıyla güvence altına alınır.

Avalanche’ın ana şirketi AVA Lab CEO’su Emin Gün Sirar, Chainlink oracle’larını, oracle alanında standart belirleyicisi olarak görüyor. Sirar’a göre, merkezsiz daPPların yetkinliğini artırmak için zincir dışı hesaplamaları kusursuz. Yüksek çıktısı ve düşük maliyeti, geliştiricilere küresel olarak yardımcı oluyor.

Chainklink kurucu ortağı Sergey Nazarov da Protofie’ı desteklemenin kendileri için de oldukça faydalı olacağını ve Avalanche ağının genelinde destek sunmaktan mutlu olduklarını bildirdi.

 

Canlı LINK fiyatı: [mcrypto coin=”LINK” currency=”USD”]

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.