fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple kurucu ortağından dev dump!

Ripple kurucu ortağından dev dump!

Ripple kurucu ortağından dev dump!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

XRPscan’den gelen son veriler, Ripple kurucu ortağının, cüzdanından satmak üzere devasa miktarda token çıkardığını gösteriyor.

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb yine piyasaya XRP sürüyor!

XRPscan analiz platformu tarafından ortaya koyulan veriler, Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, mayıs ayının başından bu yana piyasaya sürmek üzere tacostand cüzdanından neredeyse yarım milyar XRP çıkardığını gösteriyor.

  • Mayıs ayından bu yana Jed McCaleb, piyasaya 453 milyondan fazla XRP sürdü.
  • Bu süre zarfında ayrıca Ripple kurucu ortağı, Ripple Labs’tan 408 milyon XRP aldı. (İşlem 3 Haziran’da gerçekleşti.)
Ripple kurucu ortağından dev dump!

 Ripple kurucu ortağı McCaleb cüzdan boşaltıyor!

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan Jed McCaleb’e ait cüzdandan toplam 430 milyon dolarlık XRP’nin taşındığı birçok büyük işlem gerçekleştirildiğini gösteriyor.

ripple kurucu Ripple kurucu ortağından dev dump!

Jed McCaleb, 430 milyon dolarlık XRP’yi nakite çevirdi. Toplam değeri 430,336,399$ olan bu işlemlerin her birinde en az 10 milyon XRP taşındı. 

Haziran ayında, şimdiye kadar her bir transferde 16.353.884 adet XRP sattı. Satılan tokenlerin USD cinsinden toplam değeri 430.336.399$ gibi muazzam bir fona karşılık geliyor. Bu arada Ripple kurucu ortağının cüzdanında hala satılmayı bekleyen 617.345.763 milyon XRP daha var. 

McCaleb, en son 3 Haziran’da ilk CTO olarak üstlendiği rolden dolayı aldığı tazminatın bir parçası olarak, Ripple’dan 408 milyon XRP aldı.

Jed McCaleb neden XRP satıyor? 

Ripple kurucu ortağından dev dump!

McCaleb Stellar’ı geliştirmeden önce, 2013 yılına kadar Ripple (o dönemki adıyla Opencoin)’ın kurucu ekibindeydi.          2014 yılında Stellar’ı kurmak üzere Opencoin ile yollarını ayırdı. Daha sonra şirketi kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın, sabit bir programa göre kendisine tahsis edilecek 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi.

McCaleb satmayı tercih edince; bu satışların, XRP fiyatını etkilememesi adına şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yıllık bir anlaşmaya varıldı. McCaleb’in yaptığı bu büyük satışlar, genellikle XRP’nin fiyatını etkilemiyor. Çünkü 2016’da yapılan bu anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor.

Bu anlaşmasının bir parçası olarak, Ripple McCaleb’in tek seferde dev miktarlarda XRP satmasını önlemek için ona parça parça ödeme yapıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: