BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriChainlink Haberleri
  3. Chainlink 2.0 geliyor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Chainlink 2.0 geliyor

Chainlink 2.0 geliyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink’in yayımlanan teknik raporu, merkezsiz oracle devinin gelecek planlarını ortaya çıkardı.

Chainlink yeni whitepaper yayınladı, Chainlink 2.0

Chainlink bugün yeni bir whtitepaper yayınladı. Yeni whitepaper, Sergey Nazarov’un hibrit akıllı sözleşme planlarını ortaya koyuyor.

Nazarov konuyla ilgili şunları söylüyor:

Hibrit akıllı sözleşmeler, blockchainlerin akıllı sözleşme kabiliyetleri ile dış dünyanın veri, kanıt ve hesaplamalarını birleştirmekle ilgilidir.

Bu ileriye dönük büyük bir adım.

 

Nazarov’a göre, oluşacak yeni hibrit modele, NFT’ler, stablecoinler ve yıl sonuna kadar 500 milyar dolarlık hacme ulaşacak olan DeFi alanı dahil olacak.

 

Chainlink 2.0

Nazarov, blockchain endüstrisinin yalnız Bitocin ya da yalnız tokenlerden ibaret olmadığının farkına varılmaya başlandığını söylüyor.

Nazarov’a göre, oracle ağları ve hibrit akıllı sözleşmeler geleceğin önemli unsurları olacak.

Chainlink’in yeni “Whitepaper”ı, “Chainlink 2.0, Merkezsiz Oracle Ağlarının Evrimindeki Bir Sonraki Adım” başlığıyla yayınlandı.

Chainlink 2.0, hibrit akıllı sözleşmeler için yeni bir “MetaLayer” mimarisi içeriyor. Yeni mimari, hizmet paketini blockchain dışı veri hesaplamaları yönünde genişletiyor. Bu yeni veri hesaplamaları oracle dünyasında “hibrit akıllı sözleşme” sınıfını ortaya çıkaracak.

 Whitepaper ile birlikte Chainlink 2.0 adını duymuş olduk. Bu aşamada Chainlink’ten beklentiler çoğaldı. Orackle devinin yeni adımlarla Chainlink 2.0’ı gerçekleştirmesi gerekiyor.

 

Canlı LINK fiyatı: $ 7.21

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: