1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano’dan DEX lansmanı öncesi 20 milyon işlem ile yeni bir rekor

Cardano’dan DEX lansmanı öncesi 20 milyon işlem ile yeni bir rekor

Cardano’dan DEX lansmanı öncesi 20 milyon işlem ile yeni bir rekor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) agı yeni bir kilometre taşını daha geride bıraktı, 20 milyon işlem.

Cardano’dan DEX lansmanı öncesi 20 milyon işlem ile yeni bir rekor

Cardano (ADA) çalışmaya devam ediyor. Cardano ağı, 20 milyonuncu işlemini de gerçekleştirdi. Kurulumunun ardından, 1500 gün geçen Cardano, işlem sayısını artırmaya devam ediyor.

Cardano ayrıca, günlük aktif adres sayısını da 150 binlerden 480 binlere çıkarmış durumda. Cardano ile ilgili önemli bir veri de stake oranları. ADA coin arzının %72’sinden fazlası stake edilmiş durumda. Toplamda, 37,67 milyar dolar değerinde ADA coin 2957 farklı stake havuzunda kilitli duruyor.

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

cardano ada coin

ilgili:Cardano ADA coin güncel teknik analizi

Cardano üzerinde DEX lansmanı

Cardano’da işlem sayısını zirveye çıkaran unsur, uzun süren testlerden sonra, SundaeSwap’ın Cardano üzerinde çalışacak DEX olarak 5 Aralıkta testnet lansmanı yapacağını duyurmasıyla geldi.

Bilindiği gibi Cardano Alonzo güncellemesi ile birlikte geçtiğimiz aylarda akıllı sözleşme kabiliyeti kazanmış büyük ilgi görmüştü.

Bu süreçte her geçen gün büyüyen Cardano ekosistemi, dApp’ların akınına uğradı diyebiliriz. Liste şimdiden oldukça kabarık

cardano
Cardano eko sistemi. Kaynak: coinmarketcap.

ADA coin fiyatı yükseliyor

Cardano ADA coin fiyatı, 3,10 dolar ile ATH zirvesi sonrası uzun bir düşüş trendi yaşamış ve ADA coin 1,46 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bununla birlikte, ADA coin özellikle dün gelen haberlerden olumlu etkilenmiş görünüyor. Bir süredir yükseliş seyrinde olan ADA, son 24 saatte %8’den fazla yükseldi. ADA coin yazı anında, 1,66 dolardan işlem görüyor.

 

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.310988

İlgili: Güncel Cardano haber gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.