1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano’daki yüzde 1,200’lük büyümenin arkasındaki büyük güç

Cardano’daki yüzde 1,200’lük büyümenin arkasındaki büyük güç

Cardano’daki yüzde 1,200’lük büyümenin arkasındaki büyük güç
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano Vakfı, ADA ile ilgili yeni veriler paylaştı. Bu veriler Cardano ile ilgili boğa gelişmeleri gösteriyor.


Cardano’daki yüzde 1,200’lük büyümenin arkasındaki büyük güç

Cardano blockchain son bir yılda önemli ölçüde büyüme kaydetti. Bunun göstergesi ise yerel ADA token olan cüzdan sayısındaki inanılmaz artış.

Son bir yılda Cardano üzerindeki cüzdan sayısı yüzde 1,200 oranında arttı. Geçtiğimiz yıl 24 Aralık’tan bu yana 24 Aralık 2021 tarihine kadarki zaman diliminde Cardano cüzdan sayısı 190,000’den 2.5 milyona ulaştı. Verileri Cardano Vakfı duyurdu.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Cardano cüzdan sayısındaki büyümenin başlıca sebepleri

Cardano ağı ile ilgili veriler son dönemde önemli ölçüde büyüdü. Bunun başlıca sebebi ise ADA için yapılan güncellemeler. Sonunda ADA fiyatı da yükselerek piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para oldu.

Genel olarak ağda yapılan güncellemelerin ADA rallileri için katalizör olduğunu söyleyebiliriz. Yatırımcılar da bu güncellemeleri gördükçe ADA coine daha fazla ilgi duyuyor. Son bir yılda ADA fiyatı da yüzde 870 oranında ralli yaptı.

İlgili – Charles Hoskinson fiyatı düşen Cardano’da neler olduğunu açıkladı

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası daha!

Cardano Vakfı da bu yılın başında yaptığı açıklamada, 2021 yılını ADA topluluğunu geliştirmeye adayacaklarını bildirmişti. Sonuç olarak hem cüzdan sayısı arttı hem de aktif kullanıcı sayısı yükseldi.

ADA cüzdan sayısındaki bu büyüme başka bir şeyin de göstergesi. Bu veriler, ADA yatırımcısı ve kullanıcılarının büyük çoğunluğunun bireysel yatırımcılar olduğunu gösteriyor. Ağ tam merkezsiz yapıya doğru ilerlerken , bireysel yatırımcılar da cüzdanlarında küçük miktarlarda coin tutmaya devam ediyor.

Buna ek olarak Cardano blockchain üzerinde kurulan DEX’ler de ADA cüzdan sayısındaki bu patlamanın arkasındaki önemli güçlerden biri. Cardano özellikle Ethereum’dan kullanıcı çekiyor. ETH’deki yüksek ücretlerden dolayı insanlar ADA’ya geçiş yapıyor.

2021 yılında Cardano, Ethereum için alternatif olarak görüldü. Çünkü ADA, geliştirme çalışmaları sonucu daha iyi ürünler sunmaya başladı.

Kaynak