1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun arkasındaki ana şirket olan Input Output (IOHK), ADA için önemli bir günün artık kesinleştiğini açıkladı. Öyle görünüyor ki tüm topluluk söz konusu tarih için ortak bir görüşle hazır olduğunu belirtiyor.


Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano’nun (ADA) ana şirketi Input Output (IOHK), stake havuzu operatörleri (SPO) ve Dapp topluluğundan iyi haberler aldığını duyurdu. Buna göre bahsedilen topluluk grupları Vasil güncellemesine geçmek için 22 Eylül’de hazır olacaklarını bildiriyor. Vasil, Cardano topluluğu tarafından uzun süredir beklenen önemli bir olay.

Input Output (@InputOutputHK), Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Vasil güncellemesi: Tarih kesinleşti

Tüm çekirdek bileşenlerin uzatılmış testlerinin tamamlanmasından sonra topluluk da hazır olduğunu belirtiyor. Bugün Vasil güncellemesinin Cardano mainnet ağda 22 Eylül’de yapılacağını doğrulayabiliriz.”

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1565736902204002312?s=20&t=eWljZ4YDZm679NctRCrFgw

IOHK’ya göre, Vasil güncellemesi bu blockchain ağda yapılacak en önemli gelişmelerden biri. Çünkü daha yüksek ağ kapasitesi ve daha düşük işlem maliyetleri getirecek. Şirket bu güncellemenin aynı zamanda “geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasını sağlamak için Plutus’a da geliştirmeler getirdiğini” belirtiyor.

İlgili – Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Input Output, stake havuzu operatörlerinden (SPO’lar) ve Dapp topluluklarından 22 Eylül’e kadar Vasil güncellemesine hazır olacaklarına dair güvence aldığını da açıklıyor.

Açıklamada aynı zamanda önde gelen kripto para borsalarının artık güncelleme sürecine başladıkları da bildiriliyor. Mesela, Binance artık Cardano düğümlerini güncellemeye başladı.

Şirket, “kullanıcıları için herhangi bir kesinti veya blok üretiminde bir kesinti olmaksızın sorunsuz bir teknik geçiş öngördüğünü de” belirtti.

Vasil güncellemesi konusunda yaşanan aksaklıklar ve ertelemeler topluluğun tepkisini çekmişti. Bazılarına göre Vasil testnette büyük sorunlar çıkmıştı. Ancak şimdi bu güncelleme için hazır oldukları açıklaması geliyor.

Bu gelişmenin fiyata da olumsuz etki yapması beklenebilir. ADA fiyatı şu an 0.45 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0.51 oranında yükseldi.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

Etiketler: