okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.81%
Bitcoin
68.728,89 USDT
eth
ETH
2.37%
Ethereum
3.838,09 USDT
bch
BCH
-2.05%
Bitcoin Cash
483,54 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.14%
Litecoin
84,01 USDT
bnb
BNB
-0.08%
Binance Coin
601,89 USDT
sol
SOL
-3.37%
Solana
162,68 USDT
avax
AVAX
-3.8%
Avalanche
36,83 USDT
ada
ADA
-0.81%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.72%
Poladot
7,55 USDT
doge
DOGE
-4.09%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.12%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Analiz platformundan Cardano boğaları için iyi haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano’nun arkasındaki ana şirket olan Input Output (IOHK), ADA için önemli bir günün artık kesinleştiğini açıkladı. Öyle görünüyor ki tüm topluluk söz konusu tarih için ortak bir görüşle hazır olduğunu belirtiyor.


Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano’nun (ADA) ana şirketi Input Output (IOHK), stake havuzu operatörleri (SPO) ve Dapp topluluğundan iyi haberler aldığını duyurdu. Buna göre bahsedilen topluluk grupları Vasil güncellemesine geçmek için 22 Eylül’de hazır olacaklarını bildiriyor. Vasil, Cardano topluluğu tarafından uzun süredir beklenen önemli bir olay.

Input Output (@InputOutputHK), Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Vasil güncellemesi: Tarih kesinleşti

Tüm çekirdek bileşenlerin uzatılmış testlerinin tamamlanmasından sonra topluluk da hazır olduğunu belirtiyor. Bugün Vasil güncellemesinin Cardano mainnet ağda 22 Eylül’de yapılacağını doğrulayabiliriz.”

IOHK’ya göre, Vasil güncellemesi bu blockchain ağda yapılacak en önemli gelişmelerden biri. Çünkü daha yüksek ağ kapasitesi ve daha düşük işlem maliyetleri getirecek. Şirket bu güncellemenin aynı zamanda “geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasını sağlamak için Plutus’a da geliştirmeler getirdiğini” belirtiyor.

İlgili – Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Input Output, stake havuzu operatörlerinden (SPO’lar) ve Dapp topluluklarından 22 Eylül’e kadar Vasil güncellemesine hazır olacaklarına dair güvence aldığını da açıklıyor.

Açıklamada aynı zamanda önde gelen kripto para borsalarının artık güncelleme sürecine başladıkları da bildiriliyor. Mesela, Binance artık Cardano düğümlerini güncellemeye başladı.

Şirket, “kullanıcıları için herhangi bir kesinti veya blok üretiminde bir kesinti olmaksızın sorunsuz bir teknik geçiş öngördüğünü de” belirtti.

Vasil güncellemesi konusunda yaşanan aksaklıklar ve ertelemeler topluluğun tepkisini çekmişti. Bazılarına göre Vasil testnette büyük sorunlar çıkmıştı. Ancak şimdi bu güncelleme için hazır oldukları açıklaması geliyor.

Bu gelişmenin fiyata da olumsuz etki yapması beklenebilir. ADA fiyatı şu an 0.45 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0.51 oranında yükseldi.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.