fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano vs Ethereum, on-chain veriler birini öne çıkarıyor

Cardano vs Ethereum, on-chain veriler birini öne çıkarıyor

Cardano vs Ethereum, on-chain veriler birini öne çıkarıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Alonzo güncellemesi ile akıllı sözleşme özelliği kazanan Cardano, Ethereum’un en büyük rakibi. Blockchain verileri rekabete başka bir boyut kazandırdı.

Cardano vs Ethereum, on-chain veriler birini öne çıkarıyor

Cardano akıllı sözleşme özelliği ile Ethereum‘la rekabet ederek heyecan verici Defi projelerini ve uygulamalarını ağına çekiyor.

Son olarak varlık yönetimi devi Grayscale Cardano hakkında bir rapor yayımladı. Rapor Web 3.0 kripto ağı tarafından da gözden geçirildi.

 

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Cardano ağı, 2021’in başlangıcından bu yana 13 kat artışla günde 115.000’den fazla işlem gerçekleştirir hale geldi. Platformun erken ekosistem projeleri, çeşitli blok zinciri kullanımlarını kendine çekti.

 

cardano Cardano vs Ethereum, on-chain veriler birini öne çıkarıyor

Rapora göre, Cardano’yu Ethereum gibi rakiplerinden ayıran en büyük özelliği, kullanıcıların tek bir işlemde birkaç varlık türü birden gönderebilme olanağı. Bu sayede çok daha fazla merkezsiz uygulamayı kendisine çekme kapasitesi var.

Rapor ayrıca, fiyat artışına rağmen Cardano işlem sayısındaki artışın devam etmesine de dikkat çekiyor.

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Cardano blockchaini Ethereum’dan daha ucuz

Kripto para birimini aylık aktif kullanıcılar açısından değerlendiren varlık yönetim şirketine göre Cardano şu anda Ethereum’dan yaklaşık yüzde 45 daha ucuz.

Cardano ana ağı hala erken aşamalarında olmasına rağmen, Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşme yeteneklerini test eden bir proje ekosistemi var.

Cardano’nun aylık aktif cüzdan adresi sayısı da Ethereum’u aşıyor. ADA coinin piyasa değeri açısından en büyük altcoini geçmeye hazır olduğu iddialarını destekliyor.

Uzun vadede Grayscale uzmanları, ADA’nın Bitcoin ve diğer birçok altcoinden daha volatil olacağını tahmin ediyor.

Cardano taraftarları, Cardano ağındaki kullanım durumlarının ve girişimlerin artmasının ağ kullanımını artırmasını bunun da ADA coin fiyatını desteklemesini bekliyor. .

Canlı ADA coin fiyatı: $ 2.17

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

 ilgili: Cardano ADA coin güncel teknik analizi

Daha fazla Cardano ADA coin analiz, haber ve yorumları için tıklayınız

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.