1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası!

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası!

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2 Kasım itibarıyla Cardano ekosistemi, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Cardano ekokisteminde heyecan veren büyüme!

2 Kasım 2021 itibarıyla Cardano ekosistemi, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Cardano topluluğu, Twitter’dan ADA cüzdanlarının toplam miktarının iki milyona ulaştığını duyurdu.

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası daha!

İlgili: Charles Hoskinson Cardano için imzaları attı, dijital transformasyon başlıyor

KoinMedya olarak da daha önce söylediğimiz gibi, ADA cüzdanlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedilen bir milyon rakamına, bu yılın mayıs ayı sonlarında ulaşıldı.

1 Ocak’ta ADA topluluğu yalnızca 203.519 ADA cüzdanına sahipti. Böylece, 23 Mayıs’a kadar yaklaşık beş kat büyüme gerçekleşti ve mayıs ayından bu yana da bir milyon cüzdan daha eklendi.

https://twitter.com/Cardano/status/1455310221396611072?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1455310221396611072%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fcardanos-ada-hits-major-milestone-of-over-two-million-wallets

Cardano iki milyondan fazla cüzdanla önemli bir dönüm noktasına ulaştı. ADA cüzdanlarının sayısı Mayıs 2021’e kıyasla 2 kat artış kaydetti.

Bu büyümede etkili olan faktörlerden belki de en önemlisi piyasa değerine göre en büyük 5. kripto projesine akıllı sözleşmeler özelliği getiren Alonzo yükseltmesiydi.

Nitekim, varlığın fiyatı 2 Eylül’de Alonzo yükseltmesinin piyasaya sürülmesinden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10$’a yükseldi.


Cardano, bu yükseltme ile birlikte merkezsiz finansta bir güç merkezi olma yolunda çok önemli bir adım attı. Yükseltme, Cardano blockchainine, Plutus dili aracılığıyla akıllı sözleşme özelliği getiriyor. Ve projenin arkasındaki ekip, bu yükseltme ile birlikte çok sayıda dApp ve merkezsiz finans (DeFi) için kullanım durumu oluşturan yeni bir merkezsiz uygulama platformunun temelini oluşturmayı hedefliyor.

İlgili: Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak