1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’u dump yapan kurumsalların yeni gözdesi bu coin

Ethereum’u dump yapan kurumsalların yeni gözdesi bu coin

Ethereum’u dump yapan kurumsalların yeni gözdesi bu coin
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası ile ilgili hazırlanan yeni rapor, kurumsal yatırımcıların son bir ayda Ethereum yatırımlarını terk ederek başka bir coine akın etmeye başladığını gösteriyor. Bu kripto paranın hangisi olduğuna ve ayrıntılı verilere bakalım.


Ethereum’u dump yapan kurumsalların yeni gözdesi bu coin

Solana (SOL) fiyatı kritik bir engele yaklaşırken hiçbir zayıflık belirtisi göstermiyor. Bu direncin kırılması ise hem yeni büyük boğa rallisi hem de SOL için yeni tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) giden yolu açacak.

Solana fiyatına güç veren temel sebeplerden birinin ne olduğuna bakalım. SOL genel olarak bu yıl büyük ilgi gören coinlerden.

Ethereum'u dump yapan kurumsalların yeni gözdesi bu coin Solana SOL

İlgili – 2021’de %15,000 yükselen coin Solana (SOL) nedir?

Kurumsalların yeni gözdesi SOL

CoinShares’in yeni haftalık raporu ilginç bir veriyi gözler önüne seriyor. Kurumsal yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto para Bitcoin. Çünkü kurumsallar bir haftada BTC’ye 268.6 milyon dolar akıttı. BTC’yi en yakın takip eden kripto para ETH’ye bu hafta 16.6 milyon dolarlık kurumsal sermaye akışı oldu.

İlginçtir ki zaman zaman “Ethereum katili” olarak da adlandırılan Solana (SOL tokenin böyle bir hedefi olmasa da) Ethereum’dan sadece 1.9 milyon dolar az yani 14.7 milyon dolar para çekti. Bu şunu gösteriyor. Kurumsalların Bitcoin ve Ethereum’dan sonra yeni gözdesi SOL oldu. Hatta bazı kurumsalların tercihini ETH’den SOL’a kaydırdıkları da söylenebilir.

Dahası aylık veriler şunu gösteriyor. Son bir ayda kurumsalların SOL’a yaptığı yatırım miktarı 36.4 milyon dolar. Aylık bazda ETH’ye yapılan yatırımı bile geçmiş. Ethereum’dan 0.7 milyon dolarlık para çıkışı bile var.

Kurumsal yatırımcılar Ekim ayında ETH yatırımlarını terk ederek SOL almaya başlamış.

CoinShares’in yeni haftalık raporuna giren ve kurumsallardan ilgi gören Cardano, Polkadot, Bitcoin Cash ve diğerleri de var. Ancak bunlara yapılan yatırım miktarı Solana’ya yaklaşamıyor bile.

CoinShares raporunda şöyle deniliyor:

“Dijital varlık yatırımı ürünler bu hafta toplamda 288 milyon dolarlık para girişi olduğunu gösteriyor. Yılın başından bu yana ise bu rakam 8.7 milyar dolara ulaştı. Şimdiden 2020 yılının toplamından yüzde 30 daha fazla.

Kaynak

İlgili – Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025