okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Cardano CEO’sun çok önemli Shiba ve Doge çıkışı!

Dogecoin rallisini bilen analistten patlama yapacak yeni coin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Shiba ve Doge’nin değerlerindeki anı artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Cardano CEO’sun çok önemli Shiba ve Doge çıkışı!

Kripto piyasasında dönem dönem meme kripto paraların fiyatlarının ani yükselişlerine veya ani değer kayıplarına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz mayıs ayında Elon Musk’ın rüzgarını arkasına alan Dogecoin 0,73 dolara kadar yükseldiğini biliyoruz. Doge’nin 1 dolar olacağı düşüncesi yatırımcılar arasındahakim olmaya başlamışken yine Elon’un SNL’deki çelmesiyle Doge çakıldı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,23 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Meme coin nedir?

Diğer meme kriptolarda da görünüm Doge’dekinden farklı değil. Geçtiğimiz haftalarda esen Shiba rüzgarı yerini sert bir geri çekilmeye bıraktı ve 0.00008845 dolara yükselen Shiba an itibariyle 0,000047 dolardan işlem görüyor. Bu en yüksek seviyesinden itibaren yaklaşık %50’lik bir değer kaybına işaret ediyor.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, meme paralarının, kullanıcı yardımcı programından yoksun olmasına rağmen milyarlarca dolarlık piyasa değerine ulaştığını söyledi ve yatırımcıları uyardı. Hoskinson, Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu blockchain teknoloji firmasının CEO’su Input Output Hong Kong’un (IOHK) Youtube kanalında kripto projelerinin misyon ve vizyonlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

“Dogecoin’imiz (DOGE), Shiba Inu’muz (SHIB) var. Teknik olarak on milyarlarca dolar değer biriktirdiler, ancak arkalarında bir sosyal ağ olduğu gerçeğinin dışında gerçek bir kullanıcı faydası yok. Bu kripto paraların taraftarları bu sosyal etkileşimin ihtiyaçları olan tek şey olduğunu düşünüyor. Benim gibi eski kafalılar ise gerçek temellere, gerçek işlemlere, gerçek ticarete, kullanıcı faydası potansiyeline ve bunların dünyada nasıl yürüyeceğine dair arkasındaki projelere önem veriyor.”

Hoskinson’a göre meme kripto paralar ve benzerleri kripto piyasasında yatırımcıları gerçekçi olmayan beklentilere sokuyor.

İlgili: Cardano (ADA) nedir, geleceği nasıl?

“Her yıl, ekonomik koşullar ne olursa olsun, dünya çapında bitmeyen kripto para birimiyle ilgili binlerce projenin başlatıldığını göreceğiz. Bu beklentilerimizde bir çarpıtma yarattı. Her yıl 100x gibi bir artış beklemek gerçekçi değil.”

Hoskinson’a göre bu gerçekçi olmayan beklentiler kripto piyasasında yatırım yapan yatırımcılar arasında sabırsızlığa yol açtı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.