1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano (ADA) Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçer mi?

Cardano (ADA) Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçer mi?

Cardano (ADA) Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçer mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) için analistlerin birbirine benzemeyen tahminleri var. ADA, yeni güncellemenin ardından yükselişe geçer mi? Detaylar haberimizde.

Cardano (ADA) Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçer mi?

Kripto para piyasasında tablo genel olarak kırmızı. Piyasada yaşanan güven bunalımı aşılamıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,52 değer kaybetti ve 20,000 doların altına geriledi. BTC’deki düşüş altcoinleri de etkiledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ethereum, %5’ten fazla değer kaybetti ve 1,000 dolarlık destek noktasını tutmaya çalışıyor. Cardano (ADA) da son 24 saat içerisinde %2,44 değer kaybetti ve 0,43 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

ADA cephesinde yatırımcıların gözü Vasil güncellemesinde. Güncelleme ile ADA’nın değerinde bir artış bekleniyor. Şu anda, Cardano (ADA), fayda açısından nispeten düşük değerde. En büyük rakibi Ethereum’un (ETH’nin) 128 milyar dolar civarındaki piyasa değerine bakıldığında ADA 14 milyar dolarlık piyasa değeri ile bir potansiyel ortaya koyuyor.

İlgili: Cardano (ADA) fiyat tahmini

Cardano, daha hızlı işlem hızları göz önüne alındığında Ethereum’dan daha ölçeklenebilir. Ayrıca, Cardano ağındaki işlem ücretleri, Ethereum’dan önemli ölçüde daha düşük.

Cardano’nun fiyatı, uzun zamandır beklenen Vasil Hard Fork nedeniyle daha önceki güncellemeler kıyas alındığında %10 yükselme potansiyeline sahip.Ancak bu seviye dahi ADA’nın geçtiğimiz yıl gördüğü 3,10 dolarlık ATH’si dikkate alındığında çok düşük. ADA’nın 10 katlık büyüme potansiyeli olduğunu savunanların sayısı da az değil. Ethereum katilinin 24 saatlik işlem hacmi şu anda %8.39 arttı.

Cardano, yazının kaleme alındığıdan Coinmarketcap verilerine göre 0,43 dolardan işlem görüyor. ADA, piyasanın en değerli 8’inci varlığı durumunda.

Günlük Cardano (ADA) fiyat hareketleri

Cardano (ADA) Vasil yükseltmesinin ardından yükselişe geçer mi?

 

Kaynak

 

Etiketler: