Büyük yükseliş potansiyeline sahip gözden kaçan kripto para

stellar ( xlm)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı kripto paralar bugün düşük performansa sahip olsa da gerçek dünya kullanım alanları ile önümüzdeki bir yıl içinde çok daha yüksek seviyelere çıkabilme potansiyeline sahip. Böyle coinlerden birinin ne olduğuna ve potansiyelinin arkasındaki sebeplere bakalım.


Büyük yükseliş potansiyeline sahip gözden kaçan kripto para

Bir avuç coin, kripto para piyasasının büyük bir kısmına hakim. Mesela, Bitcoin 826 milyar dolarlık piyasa değeri ile tüm kripto piyasasının yüzde 35’i demek. İkinci en büyük kripto para Ethereum’da bu oran yüzde 15. Bu ikisi birleştiğinde ise 2.3 trilyon dolarlık kripto para piyasasının yarısı demek.

Diğer yarısının büyük bir kısmını ise piyasa değerine göre en büyük 10 kripto paradan geri kalanlar sahip. Ancak şunu düşünün. Piyasada 10,000’den fazla kripto para var. Bunların yarısından fazlası ise son bir yılda geliştirildi. Yine de bu küçük coinlerden birkaçı iyi yatırım olarak dikkat çekecek. Ancak bunlardan hangileri böyle bir iyi yatırım olacak diye tahmin etmek zor.

Ancak bazıları çok güçlü gerçek dünya kullanım alanları sergileyebiliyor. Bundan dolayı da bu coinler bir sonraki büyük harekete başlamadan önce alım fırsatı olabilir. Böyle coinlerden biri Stellar (XLM). Önümüzdeki bir yıl içinde XLM coin büyük bir yükseliş potansiyeline sahip görüntüsü veriyor. Bunun gerekçelerine bakalım.

İlgili – Stellar XLM coin nedir, nereden ve nasıl alınır? Geleceği nasıl?

stellar xlm

Bugünün en iyi merkezsiz finans platformu mu?

Merkezsiz finans (DeFi) şu an popüler alanlardan biri. Sebebi ise devlet regülasyonları olmadan paranın hareket edebilmesi. Ethereum da bu alandan güç alarak en büyük coinlerden biri oldu.

Stellar da bu alanda büyük potansiyele sahip. Stellar’ın hedefi global finansal alanını dünyanın diğer finansal sistemlerine bağlamak. Stellar, yerel tokeni üzerinden tüm para birimlerinin transferine izin veriyor. Platformu ise açık API ile kuruldu. Aynı zamanda en hızlı ve en ucuz kripto platformlardan. Bundan dolayı önümüzdeki bir yıl içinde önemli ölçüde değer kazanma potansiyeline sahip olan coinlerden.

İlgili – Güncel XLM fiyat tahmini: XLM coin geleceği ve beklentisi 2022-2025


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Büyük yükseliş potansiyeline sahip gözden kaçan kripto para
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.