1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Terra ağının yükselişi durdurulamıyor! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!

Terra ağının yükselişi durdurulamıyor! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!

Terra ağının yükselişi durdurulamıyor! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sonunda bu da oldu! Şubat ayında yaklaşık %90 oranında değer kazanarak, en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri olan Terra Luna Ethereum’u geçerek, ikinci en büyük kripto para oldu!

Terra ağının durdurulamayan yükselişi! LUNA Ethereum ağını geride bıraktı!

Veriler şu anda, Terra ağında 29.5 milyar$ değerinde kilitli LUNA’ya sahip 226.325 staker olduğunu gösteriyor. Şaşırtıcı bir şekilde bu stakerlar, ağın stake edilen değer bakımından ikinci sıraya yükselmesini sağladı.

Ağda stake edilen değer açısından, Terra LUNA Ethereum’u geri de bırakarak, ikinci en büyük ağ olmayı başardı.

Şöyle ki; Staking Rewards’dan elde edilen verilere göre, Ethereum’da kilitli bulunan 25,9 milyar dolarlık ETH’ye kıyasla; 29.5 milyar dolar değerinde LUNA kilitlendi. Ve böylece Terra (LUNA), stake edilen değer bakımından Ethereum (ETH)’u geçerek ikinci sıraya yükseldi.

İlgili: Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Platformun verileri, şu anda LUNA’da 226.325 stakerın olduğunu gösteriyor. 54.768 olan Ethereum (ETH) stakerlarının sayısının dört katından fazla bir staker topluluğuna sahip olması, LUNA’yı en çok stake edilen ikinci kripto varlık yapıyor. Burada 35 milyar dolarlık stake değeriyle Solana ise hala başı çekiyor.

Yıllık stake ödülleri açısından, LUNA’nın ortalama %6.62, Ethereum’un ise %4.81 getiri sağladığı tahmin ediliyor. Bu arada en fazla stake edilen 10 varlıktan en çok kazandıran varlık, %13,92 ile Polkadot (DOT).

Terra ağının yükselişi durdurulamıyor ! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!
Stake edilen fon değerine göre en büyük 5 ağ, 4 Mart – Kaynak: Stakingrewards.com

 

Staking Rewards, 1 Mart’ta LUNA’nın staking değeri bakımından Ethereum’u geçtiğine dikkat çekti. Ancak bazı kullanıcılar DeFi Llama’dan gelen verilerin bu rakamlarla çarpıcı bir şekilde çeliştiğine dikkat çekti.

DeFi Llama’nın verileri, LUNA’nın 23,35 milyar dolarlık toplam kilitli değere (TVL) sahip olduğunu ve böylece Ethereum’un 111,4 milyar dolarlık TVL ile hala rakiplerinin üzerinde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu rakamlar, yalnızca Beacon Chain üzerinde stake edilen ETH’yi değil, DeFi protokollerinde kilitlenen teminatları da içeriyor. Dolayısıyla veriler arasında tutarsızlık var. 

https://twitter.com/Remi_Tetot/status/1498858530031427586?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1498912651426111492%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fterra-s-luna-flips-ethereum-becoming-second-largest-network-for-staked-value

Beaconcha.in gezgini şu anda Staking Rewards tarafından paylaşılan rakamlara benzer şekilde mevcut fiyatlardan yaklaşık 26.5 milyar dolar değerinde 9.7 milyon ETH’nin stake edildiğini bildiriyor.

Bununla birlikte, her iki veri toplama platformunun da onayladığı bir trend var: LUNA’ya olan ilginin son zamanlarda artması. Nitekim, son yedi gün içinde, LUNA’nın TVL’si %26.905 oranında arttı. Böylece 12.03 milyar dolarlık TVL ile üçüncü sıradaki Binance Smart Chain (BSC)’ni geçerek 2. sıraya yükseldi.

Bu arada Staking Rewards, stake edilen değerin ve TVL metriklerinin “tamamen farklı” olduğunu açıkladı. Çünkü TVL metrikleri, kredi verme gibi özellikler için merkezsiz finans (DeFi) protokollerinde kilitli bulunan varlıkları da içerebiliyor.

Terra LUNA neden yükseldi?

Terra ağının yükselişi durdurulamıyor ! Sonunda LUNA Ethereum’u da geçti!

LUNA’nın fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık %78 artışla 92.84$’a ulaştı. Şu anda 34.5 milyar$’lık bir piyasa değeri ile CoinMarketCap’te 7.sırada yer alıyor.

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi, Terra’nın yükselişi, Terra protokolünde geçen ayın sonlarında 29 milyon LUNA tokeninin (yaklaşık 2,57 milyar dolara tekabül ediyor) yakılmasından sonra gerçekleşti.

Nitekim, LUNA fiyatı, 2,57 milyar$’lık bu coin burn işleminden sonra, şubat ayında yaklaşık %90 oranında değer kazandı.

Elbette bu yükselişin arkasındaki tek neden yalnızca coin burn işlemi değildi.

İlgili: LUNA coin fiyatındaki %90’lık yükselişin arkasındaki 3 faktör!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.