Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.354,88 USDT
eth
ETH
-0.62%
Ethereum
3.496,52 USDT
bch
BCH
0.44%
Bitcoin Cash
384,64 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.2%
Litecoin
74,02 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
135,00 USDT
avax
AVAX
-9.04%
Avalanche
25,00 USDT
ada
ADA
-0.29%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.61%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
-0.19%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.01%
Shiba Inu
0,00 USDT

“Büyük kırılma çok yakın! Altcoin sezonuna hazır olun!”

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, uzun ve sessiz bir konsolidasyon döneminden sonra altcoin fiyatlarında büyük bir kırılma öngörüyor. İşte altcoin sezonuna işaret eden o formasyon

Altcoin sezonu ne zaman başlayacak?

Sosyal medyada büyük bir kitle tarafından takip edilen analist Justin Bennett, Twitter’da takipçilerine, altcoin sezonun yakın olduğunu söyledi.

Bennett’e göre; altcoin piyasasının toplam değeri uzun bir kama paterni içinde kıvrılıyor ve bu da altcoinler için büyük bir hareketin yaklaştığına işaret ediyor.

 

 

“Kripto için bu sessiz dönem sona ermek üzere. Piyasa kıvrımları ne kadar uzun olursa, çıkış o kadar patlayıcı olur. Hazır olun!”

Bennett, ABD Dolar Endeksi (DXY)’nin bir kırılmanın eşiğinde olduğunu öne sürerek, yükseliş yönündeki beklentileri destekledi.

 

 

Nitekim DXY yükseldiğinde, altın ve Bitcoin gibi alternatif yatırım varlıkları dolar karşısında geri çekilme riski ile karşı karşıya kalır. Dolayısıyla doların değeri yükselirse, Bitcoin’in dolar karşısındaki değeri doğal olarak azalır. Ancak düşen bir DXY, geleneksel olarak kripto gibi riskli varlıklar için yukarı yönlü bir harekete işaret eder.

İlginizi çekebilir:

 

Bennett’e göre DXY, yükselen büyük bir kanalın tepesinde reddedilme sürecinde olabilir.

“DXY lineer grafiği. Bence hisse senetlerinde ve kriptoda düşüş beklentisine girmek için iyi bir zaman değil.”

 

Benett, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un da düşen bir kanalda 1.300 dolar civarındaki direncine karşı bir kırılma yaptığını söylüyor.

 

"Büyük kırılma çok yakın! Altcoin sezonuna hazır olun!"

 

“ETH desteği hala koruyor. Şimdi kanal direncini test ediyoruz.”

 

Son birkaç yıldır kripto piyasalarıyla ilişkilendirilen S&P 500’e (SPX) de bakan Bennett, 3.575 dolar seviyesi korunursa; bunun, bir ralliyi ateşleyebileceğini ve potansiyel olarak kriptoları da coşturabileceğini söylüyor.

Ayrıca analist, piyasanın bir sonraki hamlesi için potansiyel bir katalizör olabilecek ve bugün açıklanması beklenen tüketici fiyat endeksi (TÜFE) hakkında da yorum yaptı.

İlgili: TÜFE 3 büyük kripto parayı nasıl etkileyecek? – Bitcoin, Ethereum, Ripple teknik analizi

 

“Buradan bir rahatlama rallisi hayal etmek zor değil, ancak perşembe günü açıklanacak olan TÜFE’de çok önemli.”

Korunması gereken seviye 3.575.”

 

CoinMarketCap verilerine göre yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin’in piyasa değeri 364 603 655 765 dolar iken; altcoinlerin toplam piyasa değeri ise, 552 245 331 740 dolar değerinde.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.