Loading...
btc
BTC
-0.56%
Bitcoin
64.606,60 USDT
eth
ETH
-1.49%
Ethereum
3.507,39 USDT
bch
BCH
0.16%
Bitcoin Cash
389,57 USDT
xrp
XRP
-0.46%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
73,73 USDT
bnb
BNB
-0.81%
Binance Coin
594,49 USDT
sol
SOL
-2.41%
Solana
132,36 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
27,18 USDT
ada
ADA
-0.96%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-2.52%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
0%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

BUSD coin nedir? BUSD yorumları ve geleceği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance USD (BUSD) coin nedir? BUSD coin yorumları ve geleceği nasıl? BUSD coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

BUSD coin yorumları

 

BUSD/TRY – 1 BUSD kaç TL? Canlı BUSD coin fiyatı

 

Binance USD – BUSD coin nedir?

Binance USD ya da kısaca BUSD, Paxos ve Binance tarafından ortaklaşa çıkarılan, ABD Doları destekli stabil coin türü bir kripto para. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanmış bir coin olduğunu da söyleyelim.

BUSD, diğer stabil coinler gibi, ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Bu da, fiyatının ABD doları ile aynı olması gerektiği anlamına gelir. BUSD, Ethereum ve BNB Chain ağlarında çalışıyor.

BUSD, yatırımcılara kripto para piyasalarındaki volatiliteye karşı bir güvenli liman sunuyor. Aslında tüm stabil coinlerin çıkarılmasının arkasındaki temel felsefe budur. Ayrıca, BUSD coinin işleme ücretleri düşüktür ve Binance borsasında birçok işlem paritesinde kullanılabilir.

BUSD coin bir dizi kullanım alanına sahip. Bunlar arasında kripto para piyasalarındaki volatiliteye karşı bir güvenli liman olmak da var. Diğer kullanım alanları arasında düşük işlem ücretleriyle kripto para işlemleri yapmak, Binance borsasındaki birçok işlem paritelerinde işlem yapmak, kripto para kredisi almak veya vermek, kripto para ile ödeme yapmak var.

BUSD, en popüler stabil coinlerden biridir ve piyasa değeri açısından Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stabil coinlerin ardından geliyor.

BUSD coini Binance borsasından veya diğer kripto para borsalarından satın alabilirsiniz. Ayrıca, BUSD coin Paxos web sitesinden veya başka bir kripto para cüzdanından da satın alınabilir.

BUSD coinin avantajları şunlardır:

  • ABD Doları’na sabitlenmiştir.
  • New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanmıştır.
  • İşleme ücretleri düşüktür.
  • Binance borsasındaki birçok işlem paritesinde kullanılabilir.
  • Çeşitli şekillerde kullanılabilir.

BUSD coinin dezavantajları arasında merkezi bir kuruluş tarafından çıkarılması var. Ayrıca ABD Doları’na sabitlenmesine rağmen, fiyatında küçük dalgalanmalar meydana gelebilir.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

 

BUSD coin kimin?

BUSD coin, Paxos adında bir blockchain şirketi tarafından çıkarılır. Ancak Binance, BUSD coini için markasını Paxos’a lisanslamıştır. Bu nedenle, BUSD coini Paxos’a aittir, ancak Binance markasını kullanır. Buna göre çoğu zaman Binance USD BUSD adıyla biliniyor.

BUSD coin grafiği yorumu

BUSD coin nedir? BUSD yorumları ve geleceği

BUSD coinin fiyatı 1 dolar. Ancak zaman zaman birkaç cent’lik ya da çok daha düşüş dalgalanmalar yaşayabiliyor.

Genel olarak, BUSD güvenli ve kullanışlı bir stabil coindir. Yatırımcılara kripto para piyasalarındaki volatiliteye karşı bir güvenli liman sunar ve çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Stabil coinler kripto para piyasasında önemli bir yere sahip. Bundan dolayı en yüksek değerleri coinler arasında yer alanları da var.

BUSD BUSD coin nedir? BUSD yorumları ve geleceği

BUSD piyasa değeri grafiği bize Aralık 2022’den bu yana devam eden bir düşüşü gösteriyor. BUSD piyasa değeri 200 EMA’nın altında negatif bir görüntü çiziyor. 2024 yılına böyle bir görünümle başladı ve düşüşe devam etti. 2020 seviyelerine kadar geriledi. Ancak şimdi 70 milyon dolar civarında istikrara kavuşmuş görünüyor.

İlgili – DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.