1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!

Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!

Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatında bu yıl yaşanan çöküşü doğru tahmin eden analistten şimdi de altcoin traderleri için bir uyarı var. Ünlü analistin uyarısının ayrıntılarına bakalım.


Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!

Twitter’de Capo takma adını kullanan kripto para stratejileri konusunda uzman analist, bu yıl Bitcoin’in 30,000 doların altına çöküşünü önceden doğru tahmin eden isimlerden biri. Ünlü analist şimdi de altcoin piyasası  genelinde bir satış dalgasının çok yakın olduğunu söylüyor.

Twitter’de 477,300 takipçisi olan Capo, piyasada “Diğerleri” adıyla bilinen bir grafiği yakından izlediğini belirtiyor. Bu grafik aralarında Bitcoin ve diğer büyük piyasa değerine sahip 125 kripto paranın toplam piyasa değerini gösteriyor.

Capo, “Diğerleri” grafiğinin 160 milyar dolarlık dirençte başarısız olduktan sonra düşüşe geçeceğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bazı scam pump olayları size bir altcoin sezonundaymışsınız illüzyonu verebilir. Bundan gerçekten çok uzak. Gerçek şu ki altcoinlerin ortalama piyasa değeri iki katına bile çıkamadı. Makro bir dirençte yuvarlak bir test yapacak. Buna aldanmayın. Muhtemelen yeni dipler gelecek.”

Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!

Diğerleri grafiği Kaynak: Capo Twitter

Şu an “Diğerleri” grafiği 153 milyar dolar civarında dolanıyor. Capo burada 66 milyar dolarda bir hedef belirledi. Burada hedefe doğru hareket etmesi ise yüzde 55’lik bir düşüş riski anlamına geliyor.

Ethereum (ETH) grafiğine de bakan Capo, lider altcoinin önemli bir direnç seviyesini test ettiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bu seviye çok büyük öneme sahip. Buraya hareketin düzeltmeye yol açması da her şeyi açıklıyor.”

İlgili – Ethereum fiyatı kritik seviyeye yaklaşıyor: Güncel ETH teknik analizi

Bu yılki Bitcoin çöküşünü bilen analistten bu sefer altcoin uyarısı!

ETH – USDT grafiği Kaynak: Capo Twitter

Capo, Bitcoin ile ilgili de konuluyor. Ona göre burada düşüş trendinden önce daha fazla ralli olabilir. Şöyle açıklıyor:

“25,000 dolar seviyesine ulaşıldı ama düşük zaman aralıklı grafiklerde henüz ayı sinyaller yok. Biz 25,400 dolar 25,500 dolar seviyelerine yeni bir yükseliş hamlesi görebiliriz. Ancak benim düşünceme göre, bu ayı piyasası rallisinin zirvesi çok yakın. Çünkü birçok altcoin başlıca dirençlerine ulaşıyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatında düzeltmenin durabileceği seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.