1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği

Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği

Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süre önce 69,000 dolarda yeni rekor kırdıktan sonra düzeltme yaptı. Kripto yatırımcıları ise böyle bir ortamda kripto paranın nasıl devam edeceğini merak ediyor. Öyle görünüyor ki 2017 yılındaki boğa koşusu grafiği bize inanılmaz seviyelerin işaretlerini veriyor.


Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği

Bitcoin ve kripto para değerlendirmeleri yayınlayan Youtube kanalı Crypto Tips, “Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği” başlıklı bir video paylaştı. Burada kanalın sunucularından biri olan Toby Cunningham, gerçekten ilginç olan bir Bitcoin grafiğini paylaşıyor.

Grafik, Twitter üzerinden TechDev (@TechDev_52) isimli bir trader tarafından paylaşılmış ve 2017 Bitcoin boğa koşusu ile 2021’deki BTC rallisini kıyaslıyor. İlginç bir şekilde söz konusu yıllardaki fiyat hareketleri birbirine çok fazla benziyor.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği

Bu yıl görebileceğiniz en boğa Bitcoin grafiği

Grafikte mavi çizgi ile gösterilen 2021 yılı Bitcoin fiyatı. Kırmızı çizgi ise 2017 yılındaki Bitcoin boğa koşusunu gösteriyor. Bu iki çizgi neredeyse örtüşecek kadar birbirine benzer.

İlk dikkat çeken her iki yılda da Bitcoin fiyatının Temmuz ortasında dip yapması. Ardından Eylül başı ve Eylül sonunda sırasıyla zirve ve dipler geliyor. Yine aynı şekilde 2017 yılı Kasım başında zirve ve ortasında da düşüşe geçiyor Bitcoin fiyatı. İçinde bulunduğumuz bu yılda da BTC şaşırtacak kadar benzer şekilde 2017 yılındaki hareketleri izliyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi

Analiste göre eğer Bitcoin fiyatı sonuna kadar 2017 boğa hareketlerini takip ederse yıl sonunda 160,000 dolarda zirve yapacak.

Programın sunucusu Toby Cunningham bütün bu benzerliklere değindikten sonra 2017 ve 2021 yılları rallileri arasındaki önemli farklılıklara da dikkat çekiyor. 2021 yılından farklı olan şu ki artık Micro Strategy gibi büyük şirketler de yüklü Bitcoin sahibi. Artık büyük BTC sahipleri varlıklarını borsalarda değil, soğuk depolar ve donanımlarda tutuyor. Bitcoin’i HODL yapma güdüsü daha fazla ve bu insanların şu an daha fazla parası var. Aynı zamanda son halving olayından sonra BTC kıtlığı artarken, arzı da azaldı.

Bütün bunlar sonucu mevcut 2021 yılı rallisi 2017 yılının işaret ettiği seviyenin de çok ötesine geçebilir. Toby Cunningham da BTC’nin hedefindeki bu seviyelere çoğu kişinin inanmakta güçlü çekebileceğinden bahsediyor.

İşte, ilgili video:

Etiketler: