1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu token dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü – Yeni bir dolandırıcılık
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bu token dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü – Yeni bir dolandırıcılık

Bu token dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü – Yeni bir dolandırıcılık
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi sektörü yeni bir dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya. Bir projenin ekibi yatırımcıların 2.3 milyon doları ile kayıplara karışırken, tokenleri de dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü.


Bu token dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü – “Rug pull” dolandırıcılığı

Ekibi tamamen anonim olan DeFi projesi WhaleFarm’in yatırımcıları 2.3 milyon dolar dolandırdığı yönünde haberler geliyor. Projenin yerel tokeninin değeri de bu haber üzerine hemen çöktü.

Proje ta başından beri inandırıcı görünmüyordu. Aslında WhaleFarm bu ayın başında başlamıştı. Proje çeşitli coinler için stake imkanı sunuyordu. Bu coinler arasında BTC, ETH, ADA, DOT, LINK, BNB, BUSD, USD de vardı. Projenin ekibi, yatırımcılara yüzde 7,217,848 gibi çok şişirilmiş bir yıllık faiz getirisi vaat ediyordu. Tabii yüzde 7 milyon getiri ve ekibin tamamen anonim olması bile bir uyarıydı. Ancak yine de yatırımcılar onlara kandı.

İlgili – 3.6 milyar dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı – Platformun kurucuları kayıp

Mr. Whale (@CryptoWhale) isimli Twitter kullanıcısı şöyle diyor:

“WhaleFarm Token yatırımcıların ayağını kaydıran son dolandırıcılık olayı. 2.3 milyon doların çalındığı tahmin ediliyor.

-Tam anonim ekip
-Yüzde 7.2 milyon getiri vaat etmişti
-Token yüzde 99.99 düştü
-Twitter hesabı askıya alındı
– Telegram grubu silindi

 

Projeye inanan ve yatırım yapan insanlar ise şimdi aldatıldıklarını anlayınca Twitter’den şikayetlerini dile getiriyorlar.

WhaleFarm ekibi projedeki tüm yatırımları son kuruşuna kadar silip süpürdü ve topluluk da ekibin nerede olduğunu bilmiyor. Resmi Twitter hesapları ve Telegram grubu askıya alındı ve bu dolandırıcılıkla ilgili geriye başka bir iz de kalmadı.

Yukarıda paylaştığımız Mr. Whale’in tweetinde de belirtildiği gibi WhaleFarm Token yüzde 99.99 oranında değer kaybetti. Aşağıdaki grafiğin de gösterdiği gibi WhaleFarm Token fiyatı dakikalar içinde 0.20 dolara kadar düştü.

Bu token dakikalar içinde yüzde 99.99 çöktü – “Rug pull” dolandırıcılığı

Yine de bu yatırımcının “ayağını kaydırma” (rug pull) dolandırıcılığı DeFi alanı için yeni değil. Mayıs ayında başka bir “rug pull” olayında yatırımcılardan 13.9 milyon BUSD ve 73,635 BNB çalınmıştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: