Loading...
btc
BTC
1.17%
Bitcoin
70.824,59 USDT
eth
ETH
0.92%
Ethereum
3.534,51 USDT
bch
BCH
-1.06%
Bitcoin Cash
607,62 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
-1.24%
Litecoin
97,54 USDT
bnb
BNB
2.77%
Binance Coin
621,33 USDT
sol
SOL
0.35%
Solana
172,97 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
46,22 USDT
ada
ADA
0.21%
Cardano
0,59 USDT
dot
DOT
0.84%
Poladot
8,45 USDT
doge
DOGE
2.87%
Doge Coin
0,20 USDT
shib
SHIB
0.05%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin piyasasında devam eden ayı durumu konusunda önemli bir rapor ve veri geldi. Eğer bu verilerin işaret ettiği durum doğrulanırken, ayı piyasası son aşamasına girdi. BTC fiyatında dip yakın.


Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var

Bitcoin (BTC) fiyatı 10 aylık bir düşüş trendine sahip. Bu düşüş trendi Kasım 2021’de 69,000 dolarda kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra başlamıştı. Buna rağmen tarihi veriler önemli bir duruma işaret ediyor. Buna göre lider kripto para ayı piyasasının son aşamasına ulaştı. Bundan dolayı da fiyat dip yapmaya çok yakın.

Bu veriler, blockchain analitik şirketi Glassnode’un son Week Onchain raporunda yer aldı. Rapora göre, Bitcoin fiyatı yakında dip yapacak. Bu sonuca ise piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) metriği üzerinden BTC’nin spot fiyatının, farklı piyasa katılımcıları gruplarını maliyet esasına göre tartarak varıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik seviyeye keskin düşüş ve önemli sebebi: Güncel BTC teknik analizi

Hadi hayırlı olsun! İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

Analist özellikle üç piyasa grubuna odaklanıyor. Genel piyasa, uzun vadeli yatırımcılar ve kısa vadeli yatırımcılar. Bu veriler ise şunu gösteriyor. Özellikle kısa vadeli yatırımcıların 56 gündür zarar kazanç durumları bir oranının altında. Tabii önceki ayı piyasasında bu süre 190 güne kadar varabiliyor. Bu süreçlerin sonunda ise kapitülasyon geliyor. Bu da şu demek. Neredeyse zirve yakınında alım yapanlar teslim olarak dip seviyelerden satış yapmaya başlıyor.

Rapora göre, şimdi de benzer bir durum yaşanıyor. Daha önce yüksek seviyelerden alım yapanlar, çok daha düşük seviyelerden coinlerini satıyor.

İlgili – ABD enflasyonu verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve Ethereum’un tepkisi

Bitcoin yaklaşık 10 aydır düşüş trendine olmasına rağmen kapitülasyon sürecine geçildi. Glassnode aynı zamanda piyasanın toparlanma sürecinin yaklaşık 145 günden 339 güne kadar kadar ulaşabileceğine dikkat çekiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.