1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var

Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var

Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasasında devam eden ayı durumu konusunda önemli bir rapor ve veri geldi. Eğer bu verilerin işaret ettiği durum doğrulanırken, ayı piyasası son aşamasına girdi. BTC fiyatında dip yakın.


Bu sinyal doğruysa Bitcoin için ayı piyasasından iyi haber var

Bitcoin (BTC) fiyatı 10 aylık bir düşüş trendine sahip. Bu düşüş trendi Kasım 2021’de 69,000 dolarda kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra başlamıştı. Buna rağmen tarihi veriler önemli bir duruma işaret ediyor. Buna göre lider kripto para ayı piyasasının son aşamasına ulaştı. Bundan dolayı da fiyat dip yapmaya çok yakın.

Bu veriler, blockchain analitik şirketi Glassnode’un son Week Onchain raporunda yer aldı. Rapora göre, Bitcoin fiyatı yakında dip yapacak. Bu sonuca ise piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) metriği üzerinden BTC’nin spot fiyatının, farklı piyasa katılımcıları gruplarını maliyet esasına göre tartarak varıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik seviyeye keskin düşüş ve önemli sebebi: Güncel BTC teknik analizi

Hadi hayırlı olsun! İlk Bitcoin ETF onaylandı Bundan sonra ne olacak?

Analist özellikle üç piyasa grubuna odaklanıyor. Genel piyasa, uzun vadeli yatırımcılar ve kısa vadeli yatırımcılar. Bu veriler ise şunu gösteriyor. Özellikle kısa vadeli yatırımcıların 56 gündür zarar kazanç durumları bir oranının altında. Tabii önceki ayı piyasasında bu süre 190 güne kadar varabiliyor. Bu süreçlerin sonunda ise kapitülasyon geliyor. Bu da şu demek. Neredeyse zirve yakınında alım yapanlar teslim olarak dip seviyelerden satış yapmaya başlıyor.

Rapora göre, şimdi de benzer bir durum yaşanıyor. Daha önce yüksek seviyelerden alım yapanlar, çok daha düşük seviyelerden coinlerini satıyor.

İlgili – ABD enflasyonu verileri açıklandı: İşte, Bitcoin ve Ethereum’un tepkisi

Bitcoin yaklaşık 10 aydır düşüş trendine olmasına rağmen kapitülasyon sürecine geçildi. Glassnode aynı zamanda piyasanın toparlanma sürecinin yaklaşık 145 günden 339 güne kadar kadar ulaşabileceğine dikkat çekiyor.

Kaynak

Etiketler: