1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu kripto para 2022 yılının Solana’sı olabilir mi?

Bu kripto para 2022 yılının Solana’sı olabilir mi?

Bu kripto para 2022 yılının Solana’sı olabilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana 2021 yılında inanılmaz bir çıkış yaşadı ve hala da son düşüşlere rağmen 30 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri ile en büyük 10 coinden biri. Bir kripto para ise birçok özelliğinden dolayı SOL coine benziyor ve 2022 yılının Solana’sı olmaya aday. Ayrıntılara bakalım.


Bu kripto para 2022 yılının Solana’sı olabilir mi?

Solana (SOL), 2021 yılının yıldız kripto parasıydı. Neredeyse birkaç kuruştan yükselişe geçti ve şimdi en büyük 10 coin arasında. Hatta öyle ki Bank of America bu kripto parayı Ocak 2022’de “dijital varlık ekosisteminin Visa’sı” olarak nitelendirmişti. Her ne kadar Kasım 2021’deki zirvesinden sonra önemli ölçüde düşüş yaşasa da Solana hala 27 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük sekizinci kripto para.

Solana’yı geldiği noktaya girişim sermayesi fonları taşımıştı. Buna ek olarak düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hızı gibi özellikler de bu coini cazip kılan özelliklerden. Şimdi kripto para projesi NEAR Protocol (NEAR) de SOL ile benzer birçok özelliğe sahip. Bundan dolayı “2022 yılının Solana’sı” olabilir.

İlgili – Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Hız ve performans

Güncel Near (NEAR) rehberi: NEAR token nedir?

Ethereum (ETH) ağındaki gaz ücretleri ve sıkışmalar sonucu kullanıcılar başka blockchainler arayışında. Solana bunlardan biriydi. Şimdi tıpkı Solana gibi NEAR da çok etkileyici bir hıza sahip. Saniyede 100,000 işlem kaldırabilecek kapasitesi bulunuyor.

Buna ek olarak NEAR, işlemleri çok kısa sürede sonuçlandırıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi ağlarda işlemin hesapta görünmesi için birkaç dakika gerekiyor. Solana’da olduğu gibi NEAR de işlemleri anında sonuçlandırıyor ve bunu 0.01 dolardan daha düşük ücrete yapıyor.

NEAR yakın zamanda 500 milyon dolara yakın sermaye topladı. Bu da kripto para ve geleceği için iyi bir haber.

İlgili – NEAR token nedir? NEAR haber ve yorumları

Buna ek olarak NEAR bu yıl bir dizi geliştirme çalışması ile çıkıyor kullanıcısının karşısına. Tıpkı Solana’nın geçen yıl yaptığı gibi NEAR de kendi ağında NFT özelliği getirdi. Artık NEAR Protokol’de Mintbase ve Paras gibi platformları görüyoruz.

Sonuç olarak, NEAR coinin, 2021 yılında Solana’nın sahip olduğu birçok özellik ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bundan dolayı 2022 yılının Solana’sı olmaya aday.

Kaynak