1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!

Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!

Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından bir olan KuCoin’in Hisndistan’da yaptığı kripto para anketinde çok ilginç sonuçlara ulaşıldı. Detaylar haberimizde.

Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık toplam değer görüldü. Bu yüksek seviye insanların kripto para piyasasına daha fazla ilgi duymasını sağladı. 2022 yılında büyük bir çöküş yaşanmasına rağmen yatırımcıların kripto para piyasasına olan ilgisi ise devam ediyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

KuCoin, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’da bir kripto para anketi yaptı. Çıkan sonuçlar ülke genelinde kripto paraya yoğun ilgi olduğunu gösteriyor.  Ülkede blok zinciri ve kripto para birimi sektörü hakkında geçen hafta yayınlanan ankete göre Haziran 2022 itibariyle Hindistan’da yaklaşık 115 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor.

Hindistan anketi, ülkede kripto para birimlerine yatırım yapmak için olumlu bir iklim olduğunu gösteriyor. Rapora göre, 115 milyon kripto para yatırımcısı, 18 ila 60 yaş aralığındaki Hindistan nüfusunun %15’ini oluşturuyor.

kripto para

2022’nin ilk çeyreğinde tüm yatırımcıların %39’u 30 yaşın altında. Bu da genç nüfusun kripto paralara daha fazla ilgi duyduğunu gösteriyor.

Potansiyel yatırımcılar, kripto sektörüyle ilgili hükümet düzenlemelerinin belirsizliği nedeniyle bir miktar azalmış görünüyor. Kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünenlerin %33’ü hükümet düzenlemelerinden endişe duyduğunu dile getirdi. Ayrıca ankete katılanların %26’sı bilgisayar korsanlarının bir tehdit oluşturduğunu düşünüyor ve %23’ü güvenlik ihlalleri durumunda paralarını geri alamayabileceklerinden endişe ediyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Ankete göre, Hindistan’da kripto para yatırımlarının genişlemesinin önündeki en büyük engel, kripto para yatırımları hakkında yeterli farkındalığın olmaması. Katılımcıların %21’i kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı konusunda hiçbir bilgiye sahip değil. Bu oranın %27’si piyasa trendlerini öngörmeyi zor buluyor.

Anket sonuçlarına göre genel olarak bazı endişeler olsa da kripto para birimlerine dikkate değer bir ilgi var. Ancak piyasa aktörlerinin sektörü daha fazla anlatmasına ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmasına da ihtiyaç olduğu aşikar.

Kaynak

Etiketler: