Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından bir olan KuCoin’in Hisndistan’da yaptığı kripto para anketinde çok ilginç sonuçlara ulaşıldı. Detaylar haberimizde.

Bu ankette çıkan kripto para sonuçlarına çok şaşıracaksınız!

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl kasım ayında 3 trilyon dolarlık toplam değer görüldü. Bu yüksek seviye insanların kripto para piyasasına daha fazla ilgi duymasını sağladı. 2022 yılında büyük bir çöküş yaşanmasına rağmen yatırımcıların kripto para piyasasına olan ilgisi ise devam ediyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır?

KuCoin, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’da bir kripto para anketi yaptı. Çıkan sonuçlar ülke genelinde kripto paraya yoğun ilgi olduğunu gösteriyor.  Ülkede blok zinciri ve kripto para birimi sektörü hakkında geçen hafta yayınlanan ankete göre Haziran 2022 itibariyle Hindistan’da yaklaşık 115 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor.

Hindistan anketi, ülkede kripto para birimlerine yatırım yapmak için olumlu bir iklim olduğunu gösteriyor. Rapora göre, 115 milyon kripto para yatırımcısı, 18 ila 60 yaş aralığındaki Hindistan nüfusunun %15’ini oluşturuyor.

kripto para

2022’nin ilk çeyreğinde tüm yatırımcıların %39’u 30 yaşın altında. Bu da genç nüfusun kripto paralara daha fazla ilgi duyduğunu gösteriyor.

Potansiyel yatırımcılar, kripto sektörüyle ilgili hükümet düzenlemelerinin belirsizliği nedeniyle bir miktar azalmış görünüyor. Kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünenlerin %33’ü hükümet düzenlemelerinden endişe duyduğunu dile getirdi. Ayrıca ankete katılanların %26’sı bilgisayar korsanlarının bir tehdit oluşturduğunu düşünüyor ve %23’ü güvenlik ihlalleri durumunda paralarını geri alamayabileceklerinden endişe ediyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Ankete göre, Hindistan’da kripto para yatırımlarının genişlemesinin önündeki en büyük engel, kripto para yatırımları hakkında yeterli farkındalığın olmaması. Katılımcıların %21’i kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı konusunda hiçbir bilgiye sahip değil. Bu oranın %27’si piyasa trendlerini öngörmeyi zor buluyor.

Anket sonuçlarına göre genel olarak bazı endişeler olsa da kripto para birimlerine dikkate değer bir ilgi var. Ancak piyasa aktörlerinin sektörü daha fazla anlatmasına ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmasına da ihtiyaç olduğu aşikar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.