1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin fiyatında felaket senaryosu öngören rapor korkuttu

Bitcoin fiyatında felaket senaryosu öngören rapor korkuttu

Bitcoin fiyatında felaket senaryosu öngören rapor korkuttu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 20 bin dolar sınırında tehlikeli yolculuğuna devam ederken, bazı kripto para analistlerine göre lider kripto bu yıl 10 bin dolar seviyesine ulaşabilir. BTC’nin dolara karşı verdiği müzadele merakla izleniyor. Detaylar haberimizde…

Bitcoin 10 bin doları seviyesini görür mü?

Son birkaç hafta içinde biraz istikrar gösterdikten sonra, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın açılış konuşmasının ardından bir kez daha 20.000 doların altına düştü.

Bitcoin başlangıçta Powell’ın sözlerine çok az tepki gösterdi, ancak daha sonra keskin bir şekilde düştü ve Pazar günü, dijital para 19.975 dolar civarında gezindi ve bu, Kasım ayında 68.000 dolarlık rekor seviyeye ulaştığı geçen yıldan bu yana değerinde yüzde 60’tan fazla düşüş oldu. Bitcoin fiyatı, Haziran ayında 20.000 doların altına düştükten sonra 23.000 ila 24.000 dolar arasında sabitlendi.

 Bitcoin

Ethereum ve diğer önde gelen dijital para birimlerinin fiyatları da son iki ayda yükseldi ve bu yeni gelişen pazarın dibe ulaşmış olabileceği umutlarına yol açtı. Ancak iyimserlik erken ve geçici olabilir. Basında çıkan haberlere göre, kripto ortamıyla doğrudan bağları olan şirketler mücadele etmeye devam ediyor.

Bitcoin, dijital altın olduğu yönündeki söylentilere rağmen, enflasyon baskıları tırmanırken ve faiz oranları yükselirken iyi performans gösteren bir varlık olmadığı ortaya çıktı. Geçen ayki raporlar, Bitcoin’in bu yıl 10.000 dolara düşebileceğini öne sürdü.

En son Bloomberg ‘MLIV Pulse anketi’, Bitcoin fiyatının 10.000 dolara geri döndüğünü ortaya koydu. Shark Tank’tan Kevin O’Leary, Bitcoin fiyatının henüz dibe vurmadığını da belirtti. Uzmanlara göre, Bitcoin fiyatı 30.000 dolar seviyesine dönmeden önce 10.000 dolara ulaşacak.

Bitcoin, ekonomik çöküşün ortasında son aylarda şimdiye kadarki en kötü günlerini gördü, birkaç kripto borsası ve ticaret platformu operasyonları sonlandırdı, insanları işten çıkardı ve yeni işe alımları dondurdu. Küresel kripto para piyasası, Nisan-Haziran çeyreğinde (Q2) en az 670 milyon dolar kaybetti ve kayıpların yüzde 97’si hack ve dolandırıcılıklardan kaynaklandı.

Kaynak

Etiketler: