1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu altcoin için kritik tarih Mart 2023!

Bu altcoin için kritik tarih Mart 2023!

Bu altcoin için kritik tarih Mart 2023!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoin piyasası beklentilerin altında değerlenirken bir satış dalgasının daha gelebileceği değerlendirildi. Blockchain analitik sağlayıcısı CryptoQuant, Ethereum için Mart 2023’e dikkat çekti. Detaylar haberimizde.

Bu altcoin için kritik tarih Mart 2023!

2022 yılı kripto para piyasası için tam bir kabus oldu. Piyasanın üst üste yaşanan olumsuzluklar sonrası dalgalanması piyasada bir güven bunalımı yaşattı. Fed başta olmak üzere merkez bankalarının yaşanan enflasyonist dönemde şahin politikalar yürütmesi ve faizleri artırması yatırımcıları riskli olarak tanımlanan varlıklardan uzaklaştırdı. Bunun etkilerini kripto para piyasasında fazlasıyla gördük.

Ethereum, geçtiğimiz yıl kasım ayında 4.891 dolarlık değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ancak aradan geçen bir yılda değerinden %75 kaybetti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Blockchain analitik sağlayıcısı CryptoQuant, Ethereum’daki satış dalgasının devam edebileceğini açıkladı. CryptoQuant analistleri, Shanghai hard fork yürürlüğe girene kadar kitli kalacağı Ethereum 2.0 sözleşmesine girişlerin şiddetli bir şekilde arttığını ve şu anda sözleşmedeki kilitli ETH miktarının toplam arzın %12’sini oluşturduğunu belirtti. Shangai hard fork, Eylül ayında yapılan Ethereum Merge güncellemesinden itibaren altı ay sonra gerçekleşecek. Bu Mart 2023’e denk geliyor.

Öte yandan merkezi borsalardaki Ether arzının düşmeye devam etmesi de önemli bir veri. Zincir üstü analitik platformundaki analistler, yaklaşmakta olan Shangai güncellemesinin ardından, stake edilmiş ETH’leri satmak isteyecek olan yatırımcıların bu hareketinin büyük bir Ether satışını başlatacağı görüşünde. Dune Analytics’ten alınan verilere göre, şu anda ağda 18,9 milyar dolar değerinde Ether var.

https://twitter.com/cryptoquant_com/status/1603659351117307905

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.177 dolardan işlem görüyor. Altcoin şu anda 144 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: