1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. “Bu 2 kripto para dibi gördü, artık pump zamanı!”

“Bu 2 kripto para dibi gördü, artık pump zamanı!”

“Bu 2 kripto para dibi gördü, artık pump zamanı!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir analist, bu 2 kripto para için dip seviyelerin görüldüğünü ve artık yükselişin yakın olduğunu iddia ediyor: Ethereum’un en güçlü rakibi ve …

Dipten sonra pumpa hazırlanan 2 kripto para: Solana (SOL) ve FTX Token (FTT)

Ünlü bir kripto analisti, Ethereum’un en güçlü rakibi olan Solana (SOL) ile birlikte, türev varlık borsası FTX’in yerel tokeni FTT için dip seviyelerin görüldüğünü ve artık yükselişin yakın olduğunu iddia ediyor.

Smart Contracter olarak tanınan kripto analisti, Twitter’da 197.800 takipçisine akıllı sözleşme platformu Solana’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259.96 dolardan keskin bir düzeltme yaptıktan sonra, yükseliş trendine devam etmesini beklediğini söyledi.

“SOL bence burada dip yapmak için çabalıyor, her gün bir önceki zirveden aşağı güzel temiz bir üç dalga hareketi…

Tepeden dibe %43’lük düşüşten sonra, buna geri dönmek beni mutlu etti.”

İlgili: Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

https://twitter.com/SmartContracter/status/1473026427071057921
"Bu 2 kripto para dibi gördü, artık pump zamanı!"

Bu arada analist, bu değerlendirmeyi yaparken, Elliott Wave* teorisini kullanıyor. Analistler bu teoriyi genellikle, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için kullanır.

Solana (SOL) fiyatında güçlü bir ralli dönemi başlayabilir!

Analistin grafiğine dönecek olursak; SOL düzeltme şeklinde ortaya çıkan ikinci dalga aşamasını tamamladı ve şimdi güçlü bir üçüncü dalga rallisi başlatmaya hazırlanıyor.

Bu arada kripto stratejisti, Bitcoin paritesine (SOLBTC) de bakıyor. Smart Contracter’a göre, SOLBTC yükseliş trendinin beşinci ve son dalgasına hazırlanıyor.

“SOLBTC hala uzun vadeli zaman diliminde yeniden akümülasyon işaretleri gösteriyor.”

Analistin radarındaki bir diğer kripto para ise, kripto türev borsası FTX’in yerel tokeni FTT. Smart Contracter, saatlik grafikte, borsa tokeni için makro dip görünümünün onaylandığını söylüyor.

“Uzun zamandır FTT ile ilgilenen kimse görmedim, neredeyse unutulmuş gibi.

%60’lık bir dip bunu yapacak, ancak uzun sürmeyecek.”

"Bu 2 kripto para dibi gördü, artık pump zamanı!"

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada Ethereum rakibi SOL, %4’lük bir artışla 184 dolardan işlem görürken; FTX Token (FTT), 41.95$’dan işlem görüyor. Bu arada borsa tokeninin son yedi günün en düşük seviyesi olan 36.01$’dan %12’nin üzerinde değer kazandığı görülüyor.)

* Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.
Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.